آسپندوس آنتالیا

آسپندوس آنتالیا واقع در 47 کیلومتری شرق آنتالیا در کشور ترکیه در آسیای صغیرمی باشد.

آسپندوس معروف به سالن آمفی تئاتر باستانی می باشد که این بنا در قرن 2 میلادی در زمان سلطنت مارکوس اورلیوس ساخته شده است. ظرفیت این آمفی تئاتر باستانی حدود 15000 نفر بوده و هنوز هم از آن برای اجرای برنامه ها و استفاده برای جشواره ها از آن بهره می برند.

این بنا توسط معمار یونانی زنون طراحی شده است. این بنا در قرن 5 به اوج شکوفایی رسید و تبدیل به یک مرکز تجارت و صنعت با رونق فراوان و صادرات روغن ، پشم و نمک تبدیل شد. از جذابیت های محسور کننده این جاذبه برای گردشگران می توان به ارتفاع 315 فوت و بزرگی این بنا که با ورود گردشگران به این مکان احساس عظمت و شکوه و جلال این بنا گردشگران را فرا می گیرد.

هم چنبن این تئاتر هرساله خانه اپرا بین المللی و جشواره های باله بوده است. از بزرگترین ساختمان های باستانی آناتولی می توان اسم این آمفی تئاتر را ذکر کرد.

هم چنین آسپندوس در 16 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه می باشد که می توان از آسپندوس رودخانه های اطراف را مشاهده کرد. آسپندوس آنتالیا بیش از یک آمفی تئاتر می باشد.

در اطراف این بنا خرابه های سیاسی بسیاری از ساختمان های دیگر از جمله یک استادیوم ، قصر سلطنتی، میدان و یک قنات محلی وجود دارد که به خوبی حفظ شده است.

بی شک این بنا یکی از محبوب ترین های آنتالیا بوده که هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از این بنا به آنتالیا سفر می کند .

تورهای مرتبط

دیدنی های مرتبط

رزرو پرواز های مرتبط

هتل های مرتبط

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *