مناره های شکسته آنتالیا

مناره شکسته آنتالیا

کشور ترکیه با داشتن نقاط مختلف  که مقصد مجریان تورهای  مسافرتی و گردشگری نظیر تور آنتالیا با جاذبه هایی همچون مناره شکسته آنتالیا، گردشگران بسیاری را به سمت خود فرا می خواند.

این مراکز و جاذبه ها در رشد صنعت گردشگری آن کشور تاثیر داشته اند. آسمان پرستاره پرشیا شما را به دیدن این نقاط تماشایی خواهد برد.

در کنار اکوتوریسم و شرایط طبیعی بی نظیر آنتالیا، مراکز دیگری هم هستند که با سازه ها وقدمت تاریخی خود در استقبال گردشگران از این منطقه تاثیر گذار هستند.

مناره شکسته آنتالیا با قدمت طولانی و داستانی که در پشت سر دارد، یکی از محل هایی است مورد توجه مسافران خارجی قرار می گیرد.

مناره شکسته آنتالیا یا کسیک مناره در منطقه قدیمی شهر آنتالیا موقعیت یافته است.

در ابتدای کار و در قرن دوم پس از میلاد، این مکان یک معبد رومی بوده است.

سپس در قرن هفتم برای گرامیداشت مریم مقدس با استفاده و به کار گیری معماری روم شرقی تبدیل به یک کلیسا با 5 سالن گنبدی شکل می شود.

مناره شکسته آنتالیا در قرن سیزدهم میلادی توسط حکومت سلجوقی به یک مسجد تغییر کاربری پیدا نمود و این مناره نیز در همان زمان به سازه آن افزوده شد.

اما این دوران تغییر و تحول چندان با ثبات نبود و در ادامه با شکست سلجوقیان از پادشاه قبرس مجدد تبدیل به یک کلیسا شد. اما تاریخ پر فراز و نشیب این بنا همچنان ادامه داشت تا این که توسط شاهزاده کورکوت این بنا مجدد تبدیل به مسجد گردید.

در سال 1896 میلادی یک آتش سوزی مهیب در مناره شکسته آنتالیا رخ داد و به غیر از بخش های چوبی مناره بقیه آن سالم باقی ماند. به همین دلیل این نام را بر روی این مناره نهاده اند.

بقایای باقی ماهنده از سازه اصلی بعد از آتش سوزی به همان صورت باقی مانده است و مورد استقبال و توجه گردشگران تور آنتالیا می باشد.

بازسازی مناره های شکسته آنتالیا
بازسازی مناره های شکسته آنتالیا
بازمانده های این بنای تاریخی
بازمانده های این بنای تاریخی

 

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل: