کلیسای اعظم دورمیشن

کلیسای اعظم دورمیشن

یکی از مهم ترین کلیساهای ارتدکس مسکو کلیسای جامع دورمیشن نام دارد که شهرتش را مدیون قدمت و موقعیت جغرافیایی خوبش می باشد. این عبادتگاه بین سال های ۱۴۷۵ تا ۱۴۷۹ میلادی به دستور دوک بزرگ، ایوان سوم (the Moscow Grand Duke Ivan III) ساخته و وقف عام شد. البته برخی عقیده دارند سازه ی اولیه ی این کلیسا را در سال ۱۳۲۶ ساخته اند و کار ساختش هم یک سال بعد به پایان رسیده است یعنی درست در زمان حکمرانی شاهزاده ولادیمیر-سوزدال (از بزرگان روسیه). حتی گفته می شود یک صندلی از سال ۱۳۲۶ میلادی مخصوص ولادمیر در این کلیسا قرار داده بودند اما آنچه مشخص است بازسازی کلیسا است و احتمالا سازه ی اولیه ی کلیسا به صورت کامل از بین رفته و نابود شده است.

به عبارتی دیگر در حدود قرن ۱۲ میلادی، کلیسایی کوچک در محل امروزی عبادتگاه دورمیشن قرار داشت اما به مرور زمان از بین رفت و در حدود قرن ۱۵ دیگر اثری از آن وجود نداشت تا این که در سال ۱۴۷۲ ایده ی ساخت کلیسا دورمیشن مطرح و کلیسای زیبای دیگری جایگزین کلیسای قدیمی گشت.

محل ساخت دورمیشن دقیقا در میدان اصلی مسکو و همجوار با کاخ مشهور کرملین روسیه است. به همین دلیل افراد زیادی به این کلیسا می روند و در محوطه و فضای این عبادتگاه، سیر و سیاحت می کنند. به مرور زمان محوطه ی این کلیسا محلی شد برای دفن پیکر بزرگان مذهبی روسیه و بازدیدکنندگان زیادی هم برای زیارت قبور این بزرگان به کلیسای دورمیشن می روند.

در حال حاضر کلیسای دورمیشن که آن را کلیسای فرض (assumptionهم می نامند به عنوان جایگاهی شناخته می شود که هنر، مذهب و تمدن دست به دست هم می دهند تا سازه ای فوق العاده پدید آید.

داخل این کلیسا مملو از نقاشی و تصاویر خیره کننده است؛ تصاویری از خدا و حضرت مریم و بزرگان مذهبی که گردشگران را به سوی خود می کشاند. این کلیسا از ابتدا به عنوان کلیسای رسمی دولت روسیه برگزیده شد و جالب اینجاست که این تصاویر خیره کننده ای که امروزه شاهدش هستیم تا سال ۱۹۹۰ میلادی از نظرها پنهان بود و در مرمتی که در این سال انجام گرفت، چهره ای دیگر از این کلیسا به مردم نشان داده شد.

کلیسای جامع دورمیشن عبادتگاهی کهن است که امروزه به یکی از پربازدیدترین اماکن گردشگری در مسکو، پایتخت و پرجمعیت ترین شهر کشور روسیه تبدیل شده است.

رزرو آنلاین بلیط

تورهای روسیه

هتل های روسیه

جاذبه های گردشگری روسیه

به ما امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *