میدان چشمه باکو

میدان چشمه باکو

در بسیاری از نقاط جهان میادین و نقاط شهری وجود دارند که به دلایل متنوع نظیر معماری، شیوه ساخت و غیره مورد توجه و استقبال گردشگران و مسافران خارجی واقع می شوند. در تور باکو که پایتخت زیبای جمهوری آذربایجان محسوب می شود، میدان چشمه باکو این چنین است، با آسمان پرستاره پرشیا همراه باشید.

میدان چشمه باکو که با اسامی دیگری هم دری میان مردم آن منطقه نظیر میدان فواره یا میدان فواره ها شهرت دارد، نام و آوازه خود را مدیون فواره های زیبایی است که ابتدا در دوران شوروی ساخته شده است. این میدان مکانی ایده آل برای داشتن اوقاتی شاد و مفرح است.

مردم محلی معمولا بعد از پایان ساعاتی که به کار کردن سپری شده است و یا در پایان هفته ها در میدان چشمه باکو حضور پیدا می کنند. این میدان در حقیقت یک میدان عمومی است که در مرکز شهر باکو واقع شده است. اما در کنار فواره های زیبا این مکان برنامه های دیگری هم برای گردشگران دارد.

اماکن رفاهی و خدماتی مختلفی که در میدان چشمه باکو واقع شده اند نوید یک استراحت و گشت و گذار فوق العاده را می دهند. رستوران های متعدد و کافه های روباز که امکان صرف غذا و نوشیدنی را به گردشگران داده، در کنار پاساژها و مغازه های رنگارنگ که مکان مناسبی برای خرید و تهیه سوغاتی هستند، قطعا مسافان را به خود مشغول خواهند نمود.

البته در اطرافمیدان چشمه باکو، هتل هایی نیز ساخته شده اند که با نمایی عالی می توانند پذیرای مسافران باشند. اگر زمان مناسب را برای حضور در این مکان تماشایی انتخاب کنید می توانید در نمایش ها، جشنواره ها و جشن های عمومی که در این میدان برپا می گردد شرکت نمایید.

میدان چشمه باکو که در نور پردازی های شبانه فوق العاده  زیبا می نماید در سال 2010 مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است.

 

نقشه گوگل

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *