آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

دریاچه گوی گول

دریاچه گوی گول

دریاچه گوی گول

قطعا نقش اکوتوریسم و طبیعت گردی که پیش زمینه اصلی آن داشتن نقاط طبیعی دیدنی در هر منطقه است را نمی توان در کمک رسانی به صنعت گردشگری نادیده گرفت.

در تور آذربایجان مکانی وجود دارد به نام دریاچه  گوی گول که با زیبایی منحصر به فرد خود، همان گونه که در آسمان پرستاره پرشیا اشاره خواهد شد، میزبان گردشگران از نقاط مختلف جهان است.

در نزدیکی یکی از شهرهای بزرگ جمهوری آذربایجان یعنی گنجه، دریاچه ای با مناظر خارق العاده وجود دارد که دریاچه گوی گول نامیده می شود.

این منطقه در سال 2008 میلادی به دستور الهام علی اف به عنوان اولین منطقه تحت حفاظت، به پارک ملی گوی گول تغییر کاربری دارد و از زمین های جنگلی و دشت ها اطراف نیز به آن افزوده شد.

این منطقه حفاظت شده سه دریاچه زیبا را در بر می گیرد که یکی از آن ها دریاچه گوی گول است و دو دریاچه دیگر مارال گول و زلی گول خوانده می شوند. در مجموعه این سه دریاچه این منطقه را تشکیل داده اند.

دریاچه گوی گول که در معنای لغوی به مفهوم دریاچه آبی است، همچون نگینی آبی رنگ توسط پوشش سبز گیاهان در بر گرفته شده است و یکی از زیباترین مناطق طبیعی در تور آذربایجان است که گردشگران را به سمت خود فرا می خواند.

این دریاچه در قرن دوازدهم میلادی و بر اثر وقوع زلزله  ایجاد شده است.

یکی از نکات جالب در خصوص دریاچه گوی گول این است که سال ها قبل مهاجران آلمانی به این منطقه آمده اند  و شهر زیبای گوی گول را آلمانی ها در سال 1819 بنا کرده اند و در ابتدا آن را هلن دورف می نامیده اند. بعدها در دوره حکومت شوروری بر این منطقه آلمانی ها از آن بیرون رانده شده اند و این شهر خانلار نام گرفت.

رزرواسیون 

دریاچه بیوکشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته