آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

مینی اروپا

مینی اروپا

درباره مینی اروپا

اگر روزی قصد داشتید به شهر بروکسل سفری داشته باشید، حتما فرصت بازدید از پارک مینیاتوری موسوم به اروپای کوچک این شهراروپایی که درست در اطراف سازه بسیار زیبا و معروف این کشور یعنی اتومیم ساخته شده است به هیچ وجه از دست ندهید. این پارک مینیاتوری که در سال ۱۹۸۹ ساخته شده است برخوردار از ماکت کوچک شده ۳۵۰ بنا و ساختمان های تاریخی و منحصر به فرد کشورهای این قاره است. زمان بسیار زیادی صرف تحقیق و ساخت شاهکارهای معماری اروپا در این مکان شده است. اندازه این ماکت ها ۲۵ بار از نوع واقعی آن ها کوچکتر است و دقیقا برطبق ویژگی های اصلی بناها ساخته شده اند. همچنین، در سرتاسر این پارک می توان قطارهای کوچکی را دید که در حال حرکت به سمت و سوی مختلفی هستند و یا آسیاب های بادی هایی را دید که تیغه های ان ها در حال گردش حول محور مرکزی خود می باشند و یا حتی رشته کوه های وسویوس را ملاحظه کرد که مواد مذاب در حال فوران از آن است.

امروزه مساحت این پارک چشم نواز در حدود ۲۴،۰۰۰ متر مربع است. در فضای این پارک آثار قدیمی و باستانی ۲۷ کشور اروپایی وجود دارند که در معرض دید علاقه مندان قرار گرقته است. طاق پیروزی پاریس، کلیسای ساکره کور (همان قلب مقدس) پاریس، و بنای تاریخی آکروپلیس یونان از جمله بناهایی است که گردشگران در هنگام بازدید از این پارک می توانند از دیدن همه آن ها در یک مکان لذت ببرند. بعلاوه، چنانچه تمایل داشته باشید تا برای یادگاری عکسی حرفه ایی از خود بگیرید، می توانید از برج مینیاتوری ایفل و یا میدان گاوبازی ماسترانزا به عنوان پس زمینه عکستان استفاده کنید.

مطلب جالب دیگری که درباره این پارک مینیاتوری می توان گفت آدمک های کوچک موجود در آن است که بسیار منحصر به فرد می باشند. افراد مهم و معروف تاریخ اروپا را میتوان در جای جای این پارک پیدا کرد که هر یک از آنها در بزنگاه های تاریخی خود حضور پر رنگی دارند. بسیار جالب و هیجان انگیز است که در هنگام رویت چهره ای تاثیرگذار در تاریخ اروپا  درداخل این پارک  کمی رو به جلو خم شده و نگاه موشکافانه تر نسبت به جزییات دقیق طراحی شده در ماکت های مربوطه داشته باشید!

برای مثال وقتی به صحنه برج خمیده پیزا در مینی پارک اروپا رسیدید، گالیله ریاضیدان و منجم شناس مشهور ایتالیایی را خواهید دید که در حال انجام آزمایش برای اثبات قانون سقوط آزاد است. شما در مینی اروپا خیلی ساده شاهد چگونگی شکل گیری تاریخ در زمان های دور خواهید بود.

شهرت این پارک نه تنها به خاطر تنوع بسیار زیاد مینیاتورهای واقعی آن است بلکه چشم اندازهای تعبیه شده در آن نیز از همین خصوصیت برخوردارند. در ساخت این پارک، از چمنزارهای زیبا، ماکت درختان گوناگون و بوته زار استفاده شده است. تابستان بهترین زمان بازدید از این پارک مینیاتوری در اروپا است. برطبق برآوردهای انجام شده، این پارک مینیاتوری مینی اروپا در سال حدود ۳۷۵،۰۰۰ نفر بازدیدکننده دارد. درآمد حاصل از بلیط فروشی این مجموعه به طور تقریبی به ۳ میلیون یورو در سال بالغ می شود. توریست های مراجعه کننده به این مکان در حدود حداقل ۲ ساعت صرف بازدید از آثار موجود در آن می کنند. در ضمن زمان بازدید از این پارک از اوایل ماه مارچ میلادی تا اوایل ژانویه است.

ترموا خط ۷ و یا آخرین ایستگاه خط ۶ مترو که “هیسل” نامیده می شود، شما را در مینی اروپا پیاده خواهند نمود. همانطور که پیشتر اشاره شد، این محل چند قدمی بنای بسیار زیبای اتومیم است و چون بسیار عظیم الجثه است، براحتی آن را پیدا خواهید کرد.

اطلاعات مربوط به مینی پارک و تمام آثار موجود در آن به شش زبان در دسترس گردشگران است که بصورت راهنمای جیبی است. اطلاعات آن هر سال خیلی دقیق به روز می شود. همراه داشتن این راهنماهای جیبی بسیار مهم است چرا که اطلاعات تاریخی مربوط به سایت را بازگو میکند و اطلاعات بسیار دقیق و متنوعی درمورد سایت مورد نظر به بازدیدکنندگان ارائه می کند.

تور اروپا

 ویزای شنگن

مدارک سفارت بلژیک

جاذبه های مرتبط

هتل های بلژیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته