صومعه و گورستان نووودویچی

صومعه و گورستان نووودویچی

صومعه و گورستان نووودویچی از مناطقی هستند که برای گردشگران در سفر به روسیه جالب و تماشایی هستند.

در تور مسکو مکان های تاریخی و آثار معماری با قدمت بالا، آن را به مکانی ایده آل برای اهالی مطالعه تاریخ، تبدیل نموده است.

آسمان پرستاره پرشیا به سراغ این صومعه و گورستان نزدیک آن رفته است.

صومعه نووودویچی در شهر مسکو را می توان به عنوان یکی از مشهورترین صومعه های این شهر دانست.

این صومعه را در سال 1524 میلادی و به نشان پیروزی روسیه بر ارتش لهستان ساخته اند. از نتایج این نبرد می توان به باز پس گیری شهر اسمالنسک اشاره داشت.

صومعه و نووودویچی با توجه به این که همواره نمایندگانی را از طرف خانواده های دربار و تزارها داشته، پشتیبان و حامی تزارهای روسیه بوده است.

این صومعه با معماری زیبای خود در سال 2004 میلادی در لیست میراث جهانی یونسکو قرا گرفت. امروزه بازدید از این مکان برای گردشگران اهمیت زیادی در سفر به مسکو دارد.

بخش دیگری از صومعه نووودویچی که گردشگران را به خود جذب می نماید، گورستان نووودویچی است. گورستانی که هفت هزار گور را در خود جای داده است.

این مکان محل دفن بسیاری از مشاهیر سرشناس ادبی و تاریخی روسیه است. البته یک نکته جالب در خصوص این منطقه وجود دارد.

با توجه به شخصیت اجتماعی افراد دفن شده در گورستان نووودویچی بر روی گور این افراد مجسمه یا نمادی متناسب با آن نصب شده است.

این تندیس ها توانسته این مکان را به موزه ای از مجسمه ها و نمادهای تماشایی تبدیل کند. در این گورستان افراد سرشناس بسیاری به خاک سپرده شده اند.

از افراد مشهوری که در گورستان نووودویچی به خاک سپرده شده اند به اسامی متعددی باید اشاره کرد.

خروشچوف، یلستین، ابوالقاسم لاهوتی، چخوف، نیکولای گوگول، سرگئی آیزنشتاین، ماکایوفسکی، الکساندر تایروف، توپولف و بسیاری در این گورستان به خاک سپرده شده اند.

رزرواسیون

باغ وحش مسکو

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه