موزه ملی هنر در جمهوری آذربایجان

موزه ملی هنر در جمهوری آذربایجان

بازدید از موزه ها برای دوستداران تاریخ و هنر می تواند گزینه ای منحصر بفرد در تورهای خارجی باشد. مکانی که موجبات آشنایی بیش از پیش با تاریخ و فرهنگ مردم دیگر سرزمین ها را فرآهم می کند.

موزه ملی هنر در جمهوری آذربایجان گزینه ای برای شناخت تاریخ و هنر آن کشور در تور باکو است. لطفا با آسمان پرستاره پرشیا همراه باشید.

موزه ملی هنر در جمهوری آذربایجانرا می توان بزرگترین موزه در آن کشور به حساب آورد.

مکانی که محل نگهداری و نمایش آثار و اشیائی با ارزش است که شمار آنها به حدود هفده هزار مورد می رسد.

این آثار بیشتر در مورد دوره های مختلف هنر در مشرق زمین باستانی، آذربایجان، روسیه و اروپای غربی است.

بخش هنر های تجسمی در ترکیب با موزه دولتی آذربایجان در سال 1920 میلادی افتتاح شد ولی در 1936 زمانی که آن کشور تحت حکومت شوروی قرار داشت، تصمیم گرفته شد این بخش به صورت مجزا و lستقل در بیاید. مراسم افتتاح رسمی موزه در سال 1937 اتفاق افتاد.

در سال 1943 نام  بنیان گذار هنر تئاتر واقع گرایانه و طراحی، رستم مصطفی اف به این مجموعه داده شد.

در 1951 کاخ ده بورون به عنوان مکان جدید در اختیار موزه قرار گرفت.

بعد از استقلال جمهوری آذربایجان از شوروی نیز  مدرسه زنانه مارینسکی در اختیار موزه ملی هنر در جمهوری آذربایجان قرار داده شد.

موزه ملی هنر در جمهوری آذربایجان شامل دو ساختمان است که یکی کاخ ده بورون بوده و دیگری دبیرستان زنانه مارینسکی می باشد که قدمت آن به قرن نوزدهم میلادی باز می گردد.

نمایشگاه این موزه متشکل از 60 اتاق است. بخشی از این موزه به نام کلکسیون هنر باستانی و قرون وسطایی آذربایجان اختصاص دارد که آثار کشف شده در جریان کاوش های باستانشناسی در آن کشور ا به نمایش می گذارد.

رزرواسیون

دریاچه گویگول

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: