شهر قدیمی

شهر قدیمی

یکی از با اهمیت ترین میراث تاریخی در شهر باکو که می توان در جریان برگزاری تور باکو از آن بازدید نمود، شهر قدیمی باکو است.

این بخش از شهر از بهترین جاذبه های گرشگری آن به حساب می آید. آسمان پرستاره پرشیا شما را برای آشنایی با این بخش از شهر همراهی خواهد نمود.

با رشد صنعت نفت در کشور آذربایجان، شهر باکو نیز فراتر از دیوارهای شهر قدیمی باکو رشد کرد و این در حالی بود که هنوز زندگی در بخش قدیمی آن جاری و پا برجا است. دسترسی به این قسمت از بافت شهری کار دشواری نیست و از هر شخصی سوال کنید شما را راهنمایی می کند. البته برای دسترسی به این بخش ایستگاه مترو هم وجود دارد که تنها نیاز است چند متری را پیاده روی کنید. البته تاکسی ها نیز از جمله دیگر راه های دسترسی به این مناطق دیدنی می باشند.

در شهر قدیمی باکو بناهای تاریخی فراوان و قدیمی به چشم می خورند. از جمله مهم ترین های آن باید به مسجد حضرت محمد اشاره نمود. این مسجد مربوط به دوره اسلامی است که در بخش شمالی آن می توان کتیبه هایی به زبان و خط عربی را یافت. زمان ساخت این بنا به دوره شروانشاه فریبز اول باز می گردد. تماشای این بنای تاریخی می تواند برای دوستداران تاریخ مناسب باشد.

از دیگر آثار مهم شهر قدیمی باکو به قلعه دختر در باکو باید اشاره کرد که بر رویک یک تخته سنگ و به شکل استوانه ساخته گردیده است. این قلعه که قدمتی طولانی دارد در لیست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. ارتفاع آن 29.5 متر و 16 متر عرض دارد و در 6 طبقه ساخته شده است.

مجموعه کاخ شیروانشاهیان نیز از بخش های تماشیی شهر قدیمی باکو است که این خاندان قرن ها در آن به حکومت و زندگی پرداخته اند.

رزرواسیون

میدان ملی پرچم

نقشه گوگل

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *