برج های دوقلو پتروناس

برج های دوقلو  پتروناس یکی از دیدنی های پر طرفدار شهر کوالالامپور کشور مالزی است. گردشگرانی که این شهر را برای استراحت و گشت و گذار انتخاب می نمایند، معمولا عکس یادگاری با این دو ساختمان بلند پیکر که با احتساب آنتنهای آنها، به قامت 452 متر می رسند، دارند.

این سازه ها که در سال 2004 میلادی عنوان بلند ترین آسمان خراشها را از آن خود کرده بودند، امروزه در گروه بلند ترین ساختمان های جهان قرار دارند.

نکته جالب در خصوص ساخت برج های دوقلو پتروناس این است که این سازه های عظیم که در طراحی و ساخت آن ها از اصول و فرمهای هندسی اسلامی بهره گرفته شده است، در طی پنج سال ساخته و به اتمام رسید. همچنین برج نخست را یک ماه زودتر ساختش را آغاز کردند ولی برج دوم چند ساعت زودتر نسبت به سازه اول تکمیل شد.

یکی از موارد جالبی که در خصوص ایمنی در این برج ها رعایت شده است، این است که در صورت وقوع حادثه ای مثل آتش سوزی، افراد حاضر در هرکدام از برج های دوقلو پتروناس می توانند به برجی دیگر بروند.

یکی ازبخش های این ساختمان بلند قامت، که خود به تنهایی به جاذبه ای دوست داشتنی تبدیل شده است، پلی است که دو ساختمان را به هم مرتبط می نماید. در طبقات چهل و یک وچهل دو این ساختمان های یک پل دو طبقه وجود دارد که برج های دوقلو پتروناس را به هم وصل می نماید.

در کنار این ساختمان ها پارک مرکزی شهر کوالالامپور با 17 هکتار قرار گرفته است. اب نماهای زیبا و رقص نور در این پار ک تعبیه شده اند و در زمان تحویل سالبسیار شلوغ است.

آسمان پرستاره پرشیا مجری تور کوالالامپور و نیز تور مالزی آماده خدمت رسانی به گردشگران محترم است.

رزرواسیون بلیط

تور کوالالامپور

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: