قلعه رومیان آنتالیا

در آنتالیا جاذبه های گردشگری مختلفی وجود دارد، به همین دلیل سالانه افراد زیادی برای دیدن از آن ها تورهای آنتالیا را خریداری کرده و به این شهر سفر می کنند. ما در این مطلب قصد داریم به معرفی یکی از جاذبه های تاریخی و قدیمی این شهر، یعنی قلعه رومیان آنتالیا بپردازیم. پس از شما دعوت می کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

معرفی قلعه رومیان آنتالیا

آنتالیا به داشتن جاذبه های گردشگری طبیعی معروف است و هتل های هیجان انگیزی که در آن ساخته شده، اما نباید از نقش پر رنگ جاذبه های گردشگری تاریخی این شهر چشم بپوشیم. در آنتالیا تعداد زیادی از بناهای قدیمی وجود دارد که یکی از آن ها قلعه رومیان است.

معرفی قلعه رومیان آنتالیا
معرفی قلعه رومیان آنتالیا

اگر از محلی ها بپرسید که یکی از مهم ترین و قدیمی ترین آثار به جا مانده از قرن ها پیش در آنتالیا کدام است، آن ها به شما قلعه رومیان را برای بازدید پیشنهاد می کنند. زمان ساخت این قلعه ی تاریخی به دوران حکومت امپراتوری بیزانس و به قرن دوم بر می گردد.

قلعه رومیان آنتالیا دارای ارتفاع 14 متری است و روی صخره های بامبوی سنگی ساخته شده و آن را در زمان های دور با هدف نظارت بر بندر ساخته بودند.

اما لازم به ذکر است که عملکرد این بنا را نمی توان به طور مشخص بیان کرد، اما بنا بر نظر برخی ها، این قلعه به عنوان یک فانوس دریایی برای راهنمایی قایق ها استفاده می شد.

اما بنا بر اعتقاد برخی دیگر، پیش تر از این قلعه تا دور شهر و قلعه های دیگر دیوارهایی وجود داشته است که امروز هیچ خبری از آن ها نیست. در آن زمان رومیان از این قلعه برای حفاظت از شهر نیز استفاده می کردند و در طول آن دوران مرتب مورد بازسازی قرار می گرفت.

از آن جایی که آنتالیا دارای بندر طبیعی است، به همین دلیل این برج دارای موقعیت استراتژیک و مهمی بوده است.  

با عبور از خیابان های زیبای شهر قدیمی Kaleici، شما به سختی می توانید از برج قدیمی Hidirlik زیبا عبور کنید. اگر چه آنتالیا دارای ساختمان های باستانی باور نکردنی و فوق العاده ای است، اما Hidirlik یا همان قلعه رومیان و دروازه هادیان دو تا از قدیمی ترین ساختمان های شهر می باشند.

این برج در حومه ی شهر کاله ایچی قرار گرفته است و می توانید با آسانسور به بالای برج برسید. همچنین ورودی دیگری از پارک کارالیوغلو به این برج وجود دارد، پارکی که در آن زندگی جریان دارد و گردشگران مشغول ساختن روزهای شاد هستند. اگرچه این ساختمان کوچک است، اما هنوز هم ارزش دیدن را دارد. این ساختمان کهن با آن پرچم کوچک در بالای برج و با بهترین منظره در میان دریای مدیترانه، خلیج آنتالیا و ورود به بندر قدیمی رومی، یکی از بهترین گزینه ها برای گشت و گذار در آنتالیا می باشد.

بازدیدکنندگان این جاذبه ی گردشگری، می توانند از چشم انداز فوق العاده ای که قلعه رومیان در اختیارشان قرار می دهد لذت برده و به تماشای اسکله و پارک کارالیوغلو بنشینند.

قلعه رومیان
قلعه رومیان

لازم به ذکر است که در اطراف این جاذبه ی گردشگری، انواع کافه ها و رستوران ها ساخته شده است تا مسافران بتوانند چیزی بنوشند و میل کنند.

در کنار برج Hidirlik  و در انتهای پارک Karalioglu، یک میدان بزرگ وجود دارد، که برای گردشگران و مردم بسیار مهم است. بسیاری از محلی ها این منطقه را برای پیاده روی و قدم زدن انتخاب می کنند، حتی برخی ها برای صرف ناهار به این جاذبه و پارک های اطرافش می آیند. خالی از لطف نیست که بگوییم یکی از بهترین مکان ها برای گرفتن سلفی های خاطره انگیز، همین منطقه است.

همان طور که خواندید، این جاذبه ی گردشگری یکی از بهترین مکان هایی است که در سفر خود به آنتالیا می بایست از آن دیدن کنید، پس با خرید تور آنتالیا بازدید از قلعه رومیان را فراموش نکنید.

دروازه هادریان آنتالیا

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *