صومعه سرگییف پوساد روسیه

صومعه سرگییف پوساد روسیه

معماری صومعه سرگییف پوساد روسیه نمونه‌ای از صومعه ارتودوکس است و  از ویژگی‌هایی از معماری قرن هجدهم تبعیت میکند.

سنت سرگیی در جنگ شاهزاده دیمیتری دونسکی در مقابل حمله تاتارها به حمایت معنوی از شاهزاده کرده و باعث پیروزی او شد که در این جنک وی گشته شد که به همین دلیل پس از مرگ او در سن 78 سالگی سرگییف به‌عنوان قدیس حامی روسیه نام گذاری شد.

آرامگاهایی که در صومعه سرگییف پوساد روسیه قرار گرفته اند

این صومعه سرا به مناسبت هفت‌صدمین سالگرد سنت سرگیی در سال 2014،  این صومعه به مرکز مذهبی فعال با جمعیتی بی شمار از راهبان انتخاب شد.در قسمت درب غربی صومعه ، آرامگاه بوریس گودونو Boris Godunov قرارگرفته است، بوریس تنها سزاری است که همچون سزارهای دیگر در کاخ کرملین یا سنت پترزبورگ دفن ‌نشده است، همچنین یکی دیگر از آرامگاه‌های بسیار بی‌نظیر و تاریخی این بنا آرامگاه سنت اینوکنتی St Innokenty است.

این صومعه سرا دارای اتاق دعا درست پشت کلیسای جامع قراردارد. خزانه ‏ی صومعه با نمایی فوق‌العاده زیبا ششصد هراز سال از طریق کمک‌های مالی ثروتمندان و افراد قدرتمند روسی تامین می شود.

فضای داخلی صومعه

در فضای داخلی صومعه با منظره‌ای بی‌نظیر مواجه می‌شویم ، پرده‌های با نقش و نگار جواهرنشان، جام‌های طلا و تزیینات  زیبا بازدید کنندگان را به وجد می آورد . در بخش میانی صومع به تصویر ی از پس‌زمینه کلیسای سنت سرگینی و تصویری از عارفانی در حال  خوردن غذا در سالن غذاخوری که  نمای زیبایی به این بخش داده  بر می خوریم .

این صومعه یک بنای بی نظیر  است که در یونسکو  به عنوان بنای تاریخی در سال 1993 در فهرست میراث جهانی ثبت شده است و از این بنا به‌عنوان نمونه ا‏ی از  زیبا ترین و آرامش بخش ترین صومعه ارتودوکس یاد می گردد.

افراد زیادی از ساکنین روسیه به دنبال آرامش معنوی و بازگشت به ریشه‌های ارتودکس به این صومعه می روند تا از مکانی روحانی که در سرگییف پوساد قرار دارد الهام‌ات مذهبی غنی دریافت کنند .

ین صومعه یکی از مهم‌ترین مکان‌های مقدس برای پیروان آیین ارتودکس در روسیه به حساب می ایید .

تور روسیه

جاذبه های مرتبط

هتل های روسیه

به ما امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *