درباره اسمولنی صومعه

اسمولنی صومعه روسیه یک کلیسا مرکزی به شمار میرود. دختر پتر کبیر، الیزابت بعدر از نرسیدن به تاج و تخت این دولت تصمیم بر این شد او به یک راهبه تبدیل شود و در این صومعه اقامت داشته باشد. 

با این حال در زمان کوتاهی و طی یک کودتا به عنوان سلف سلطنتی سرنگون شد، این کودتا توسط نگهبانان سلطنتی انجام شد و الیزابت تصمیم گرفت برای فراموش کردن یک زندگی رهبانی استرن پیشنهاد را از تاج و تخت روسیه را با خوشحالی پذیرفت.

معماری اسمولنی صومعه روسیه

ساختمان آبی و سفید اسمولنی کلیسای جامع است که بدون شک یکی از شاهکارهای معماری ایتالیایی می باشد.

از جمله شاهکارهای دیگر این معمار ایتالیایی می توان به کاخ زمستانی, موزه ارمیتاژ , کاخ پوشکین, کاخ بزرگ در پترهوف و بسیاری دیگر از جاذبه های سنت پترزبورگ را نام برد.

کلیسای جامع صومعه, توسط Rastrelli و یدلایمخیرات بین سالهای 1748 و 1764 با بوجه ای که توسط الیزابت تامین می کرد و شامل یک مدر سه و یک صومعه می باشدطراحی و ساخته شد.

تاسیس کلیسا اسمولنی صومعه

ساخت و ساز کلیسا به طور رسمی در 22 جولای سال 1835 بعد از 200 سال تکمیل شد.

گنبدهای خیره کننده این کلیسا در مجاورت رودخانه نوا ، چشم نوازی به کلیسای اسمولنی سن پترزبورگ بخشیده است. این کلیسا که یکی از بهترین دیدنی های روسیه به شمار می رود.

معماری سبک باروک و استفاده از رنگهای سفید و آبی این بنا را از سایر کلیساهای شهر متمایز ساخته است.

تاریخ اسمولنی صومعه روسیه

قبل از کلیسای جامع بسیاری از مجموعه ها به عنوان موسسه آموزش برای دختران اشرافی در نظر گرفته شده بود که بعد از ساخت موسسه اسمولنی به آن نقل مکان و تغییر یافت. لنین در اوایل سال 1918 در این صومعه  زندگی می کرد.
در طول رژیم شوروی صومعه و کلیسا دچار تخریب و ویرانگی شد و این ویرانگی برای بیش از شش دهه، بدون توجه به اهمیت معماری یا تاریخی آن باقی مانده بود.
در اوایل سال  1980 تصمیماتی توسط دولت برای ترمیم این صومعه و ساختمان های دیگر اتخاذ شد.
این صومعه در حال حاضر یکی از دفاتر خانه دولت و به عنوان کلاس های درس برای دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ و کلیسای جامع آن به عنوان یک سالن کنسرت بحساب می آید.

تور روسیه

جاذبه های مرتبط

هتل های روسیه

به ما امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 2.7]

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *