آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

کلیسای جامع سنت میشل و سنت گودولا

کلیسای جامع سنت میشل و سنت گودولا

درباره کلیسای جامع سنت میشل و سنت گودولا

کلیسای سنت میشل بروکسل که به کلیسای سنت میشل و سنت خودولا نیز معروف است، در سال ۱۲۲۵ ایجاد و در قرن ۱۵ تکمیل شد. این کلیسا، نمای بسیار حیرت انگیزی دارد و یکی از مهمترین جاذبه هایی است که در بازدید از بروکسل پیشنهاد می شود. وقتی به کلیسا می رسید، پلکانی می بینید که بالا رفته و برج های دوقلویی خودنمایی می کنند. کلیسای سنت میشل بروکسل به سبک گوتیک ساخته شده و در حقیقت یکی از نمونه های خوب این سبک است.

تاریخ این کلیسا به قرن ۹ و یا حتی قبل از آن به قرن ۸ برمی گردد، زمانی که در منابع آماده است که اینجا تنها یک کلیسای کوچکی بوده که برای سنت میشل در تپه های تررنبرگ (Treurenberg Hill) ساخته شده بود. با این حال دو قرن بعد، دوک برابانت، لمبرت دوم، کلیسایی به سبک رومی را در این سایت ساخت. در سال ۱۰۴۷، بقایای سنت گودولا از کلیسای سنت گوگریکوس (Gaugericus) در جزیره سنت گری به اینجا منتقل شد و در نتیجه این کلیسا و همچنین شهر بروکسل به دو فرد یعنی سنت میشل و سنت گودولا اختصاص یافت.

در اوایل قرن ۱۳، هنری اول، دوک برابانت دستور به بازسازی این کلیسا داد و به آن دو برج استوانه ای اضافه کرد. در سال ۱۲۲۶ جانشین او هنری دوم هم دستور به بازسازی و تکمیل این کلیسا داد. این دوره با ظهور سبک گوتیک همزمان شد و بنابراین تکمیل این کلیسا به سبک گوتیک حدودا ۳۰۰ سال بعد طول کشید و در نهایت درست قبل از سلطنت امپراطور چارلز پنجم در سال ۱۵۱۹ تکمیل شد.

کلیسای سنت میشل بروکسل در خارج، به طور کامل از سنگ های معدن گوبرتانج (Gobertange) ساخته شده و برج‌های حیرت انگیز سبک آن گوتیک ۶۴ متر ارتفاع دارد. پنجره های گل رزی که به سبک معمول فرانسوی بودند با پنجره های سبک گوتیک بزرگ جایگزین شده اند. جایگاه کروه کر به همان سبک گوتیک ساخته شده است و در آن مقبره دوک های برابانت و دوک بزرگ اتریش واقع شده است. افرادی که از کلیسای سنت مایکل و سنت گودولا بازدید کرده اند، آن را به عنوان یکی از برجسته ترین کلیساهای اروپا شناخته و با «با شیشه ای رنگارنگ و حس گوتیکی زیبا» توصیف می کنند.

تور بلژیک

تور اروپا

 ویزای شنگن

مدارک سفارت بلژیک

جاذبه های مرتبط

هتل های بلژیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته