موزه استالین

یک موزه با آثاری تماشایی به نام یکی از مستبدترین رهبران تاریخ در شهر ساحلی باتومی وجود دارد که گردشگران علاقه مند به تاریخ می توانند برنامه ای را برای حضور درآن در جریان تور باتومی در نظر بگیرند. نام این مکان موزه استالین در باتومی است. با آسمان پرستاره پرشیا داستان شنیدی این موزه را بخوانید.

استالین یکی از دیکتاتورهای معروف تاریخ اصالتا اهل شهر باتومی نبود بلکه او در شهر گوری به دنیا آمده بود و اصالتی گرجستانی داشت. به جهت آشنایی با زندگی این شخص، موزه ای را در شهر باتومی به نام موزه استالیتن در باتومی به وی اختصاص داده اند.

چنین مطرح شده است که وی برای مدتی کوتاه در این ساختمان سکونت داشته است ولی در همین زمان کوتاه نیز به فعالیت های سیاسی می پرداخته. از جمله به سازماندهی کارگران قیر کار روی آورده و همین طور یک چاپخانه غیر قانونی را نیز سازمان داده بوده است.

هر چند استالین سال ها بعد به شهرت رسید اما در این میان آثار و وسایلی از وی در این ساختمان به جای مانده است.  در موزه استالیتن در باتومی به نمایش این آثار پرداخته شده است. قطعا حضور در این ساختمان و دیدن وسایل موجود در آن برای اهالی تاریخ وسیاست در تور گرجستان جالب خواهد بود.

در بازدید گردشگران  از موزه استالین در باتومی به وسایلی قدیمی مربوط به استالین همچون یک تخت که محل استراحت و خوابیدن وی بوده برخواهند خورد. همچنین یک حوله بید خورده، وسایل شخصی، لباس نظامی به همراه پوتین های افسری نیز در معرض بازدید قرار دارند. در کل فعالیت این موزه بر نمایش وسایل مربوط به استالین و فعالیت ها و زندگی وی اختصاص یافته است.

از جمله برخی نامه نگاری ها و عکس های وی نیز در گروه وسایل موجود در این موزه می باشد.

رزرواسیون

مسجد اورتا

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *