یانار داغ

یانار داغ

طبیعت زیبای کشور آذربایجان نقاط مختلفی را برای علاقه مندان به تماشای جاذبه ها و مراکز اکوتوریسم در خود جای داده است.

در تور باکو می توان به بازدید از یکی از این مناطق طبیعی زیبا اما بسیار شگفت انگیز به نام یانار داغ رفت. برای آگاهی از علت شگفت انگیز بودن این منطقه، با آسمان پرستاره پرشیا همراه باشید.

یانار داغ در برگردان این واژه به فارسی معنای کوه سوزان (کوه همیشه شعله ور) را می دهد. این کوه همان گونه که از نامش آشکار است همواره شعله ور است و حتی با بارش های متمادی که در طول سالیان اتتفاق افتاده نیز خاموش نشده است. پدیده ای طبیعی که کمتر جایی می توان نظیر آن را سراغ داشت.

اما علت وقوع چنین پدیده ای در یانار داغ که سبب شهرت آن به این مام شده چیست؟ وجود گازهای طبیعی در دل این کوه که به بیرونانتشار پیدا می کنندو به دلیل احتراقی که در گذشته رخ داده همواره به صورت شعله ورظاهر می شوند. حتما درتور باکو برنامه ای برای دیدن این منظره تماشایی در نظر داشته باشید.

برای بازدید از یانار داغ در تور آذربایجان باید به فاصله ده کیلومتری از شهر باکو بروید و در کنار شمار زیادی از گردشگران مشتاق به تماشا و عکاسی از این تابلوی سرخ طبیعت بنشینید. جایی که کوهی همیشه شعله ور را خواهید یافت که شب و روز در حال سوختن و خلق مناظر بی نظیر است. این منطقه با داشتن چنین پدیده طبیعی از نظر گردشگری بسیار مستعد است.

تماشای مناظر ی که حاصل از رقص شعله های آتشین در یانار داغ است، به خصوص درشب ها که شلعه ها نمای بهتری می یابند، دیدنی تر می شود.آسمان پرستاره پرشیا پیشگام در صنعت گردشگری با بهترین برنامه ها آماده برگزاری تور باکو در تمامی طول سال می باشد.

رزرواسیون

شکی باکو

نقشه گوگل

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *