آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

فیلترها

مدت سفر

نوع سفر

بودجه سفر (تومان)


ایرلاین

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته

دیدنی های آلانیا


هیچ توری برای جستجوی شما پیدا نشد. لطفا فیلترهای جستجو را تغییر دهید و مجددا تلاش کنید.
دیدنی های آلانیا

آلانیا از شهرهای تاریخی ترکیه است که در ۱۳۵ کیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد.  آلانیا از شمال به رشته کوه‌های توروس و از جنوب به دریای مدیترانه و از شرق به قاضی پاشا و از غرب به ماناوگات و سیده منتهی می‌شود. آلانیا در طول تاریخ، بخشی از سرزمین کیلیکیه  و همچنین بخشی از سرزمین پامفیلیا محسوب می‌شد و بخشی از امپراتوری ایران بود. سپس زیر سلطه و حاکمیت یونانی‌ها و رومی‌ها درآمد. نهایتاً آلانیا در سال ۱۴۷۱ میلادی، ضمیمه ی امپراتوری عثمانی گردید.

قرار گیری آلانیا در کنار دریا، باعث شده این شهر رویایی مقصدی عالی برای دوستداران تفریحات ساحلی باشد. به ویژه، آلانیا در شب به شهری پر شور و زنده تبدیل می شود که فضای دلنشین و متفاوت آن را از یاد نخواهید برد.

سواحل  سفید رنگ و منحصربه فرد که در کنار آب های گرم دریای مدیترانه خود نمایی می کنند، دارای چشم اندازی زیبا از کوه های بلند توروس هستند. در کنار بندر رستوران های متنوعی وجود دارد، که بعضی از آن ها به نام افراد مشهور مانند جیمز دین و الویس نام گرفته اند و یک بخش از کافه در فضای باز است و اتاق چای نام دارد، از آن جا می توانید ده ها کشتی های لنگر انداخته را تماشا کنید. برخی از آن ها، قایق های بادبانی خصوصی هستند و برخی دیگر گردشگران را برای گشت و گذار به دریا می برند. قایق های کوچک تر رنگ های مختلفی دارند؛ قرمز، زرد، آبی و از دور  جلوه ی زیبایی به ساحل بخشیده است.  

آلانیا همانند دیگر شهرهای ترکیه پر از آثار تاریخی است که از مهم ترین آن ها قلعه آلانیاست. این بنا از ارزشمندترین بناهای ترکیه است و در قرن ۱۳ تحت حکمرانی سلجوقیان رم و بعد در تصرف علاالدین کیقباد درآمد. بسیاری از بناهای معروف آلانیا در نزدیکی قلعه آلانیا قرار دارد. یکی دیگر از جاذبه های تماشایی آلانیا خانه و موزه آتاتورک است، آتاتورک در سال ۱۹۳۵ به آلانیا آمد و از این بنا بازدید کرد و برای مدتی در این بنا استراحت کرد. بسیاری از وسایل آتاتورک در این موزه باقی مانده که همچنان از آن محفاظت می شود. از دیدنی ترین جاذبه های آلانیا غار داملاتاش می باشد. این غار علاوه بر زیبایی و شگفتی ظاهری، خاصیت درمانی نیز دارد. چنانچه اگر از بیماری آسم رنج می برید حتما سری به این غار بزنید.

برای گشتن و تفریح در آلانیا وقت کم می آورید و آثار شگرفی خواهید دید، به شرط آنکه پیش از سفر در مورد دیدنی های این شهر اطلاعات کاملی داشته باشید؛