دیدنی های ایروان

دیدنی های ایروان

دیدنی های ایروان

در تور ارمنستان ایروان، از شهر مذهبی و دیدنی اجمیازین در 25 متر دورتر بازدید نمایید. قدمت باستانی این شهر به قرن سوم میلادی بازمی گردد و اگر چه طی قرن ها و سال ها دستخوش تغییراتی شده است، اما هنوز می توان به سبب سازه های تاریخی موجود در آن پی به کهنسالی این منطقه برد.

اگر در جستجوی طبیعتی بکر و نشاط آور هستید، در 50 کیلومتر شمال شرقی شهر به دره ای موسوم به دره ی گل ها بروید. چه سفر شما مربوط به فصول گرم سال باشد و چه فصول سرد سال، این دره زیبایی های منحصر به فردی را نشانتان خواهد داد. در فصل بهار و تابستان مملو از سبزی های تند و بی پایان و پوشیده از گلهای رنگارنگ و در زمستان نیز یکسره سپیدپوش و آرامش بخش به چشم می آید.

شهر تاریخی دیگر دیدنی های ایروان ، اشتارک نام دارد که به محض قدم گذاشتن در آن، خود را محصور در میان افسانه ها و روایت های گوناگون خواهید یافت. در اشتارک حتما از سه کلیسای مشهور به نام های کلیسای قرمز، کلیسای زرد و کلیسای سفید دیدن کنید. هر یک از این سه کلیسا در زمان متفاوتی ساخته شده اند و اگر چه قسمت هایی از آن ها طی زمان تخریب شده است، اما همچنان مورد توجه توریست ها قرار دارند.

برای گردش در میان مردم این سرزمین و قرار گرفتن در فضای محلی آن، به میدان جمهوری یا هانرابدوتیان هراپاراگ بروید. این در واقع همان میدان لنین می باشد که تغییر نام داده است. این میدان همیشه پرجمعیت بوده و شور و شوق زندگی را در هر ساعتی از روز در آن خواهید یافت.

کلیسای گریگورلوساوریچ مقدس که سال افتتاح آن به 2001 میلادی بازمی گردد، دارای بنای  باشکوه است و حتما زمانی را به بازدید از ان اختصاص دهید.

مجسمه ی مادر را به عنوان نماد کشور ارمنستان از قلم نیندازید. این مجسمه پس از جنگ جهانی دوم و بعد از پیروزی روسیه، به همین مناسبت ساخته شد.

ساختمان اپرا، هزار پله، خیابان مارشال باغرامیان، مجتمع فرهنگی هامالیر، بنای یادبود قتل عام ارامنه، معبد گارنی، شهر جرموک و دیگر بناهای ارزشمند و مراکز تفریحی را از دست ندهید.

گردشگری غذا در تور ایروان ارمنستان

بهترین غذاهایی که حتما باید در این تور مسافرتی خارجی از آن ها امتحان کنید، عبارتند از گاپاما، شامپورز، مانته، چورچخلا، دلمه ی ارمنی، باستورما، سوپ آمپور، حریصا، کباب لولا و … .

بدون چشیدن این غذاها نمی توانید از این شهر قدم بیرون بگذارید و تور گردشگری تان کامل نخواهد شد.

رزرواسیون بلیط


برچسب: در صورتی که بدنبال تورهای مشابه این تور می باشید، می توانید از لینکهای زیر استفاده کنید.