دیدنی های کوالالامپور

به کوالالامپور خوش آمدید، شهر چند ملیتی مدرن با فرهنگ های متنوع که یکی از پر جنب و جوش ترین شهرها در قلب قاره آسیا است. کوالالامپور از پویاترین شهرهای آسیاست که تمام نژادها را در خود جای داده است و پر از سرگرمی های متنوع، جاذبه های هیجان انگیز و سیستم حمل و نقل وسیع است. هنگامی که در کوالالامپور گردش می کنید، با فضایی مدرن رو به رو خواهید شد که به نحو دلپذیری با ساختمان های قدیمی و معماری انگلیسی ترکیب شده اند. البته در این بین فضای سرسبز و طبیعت دوست داشتنی منطقه، بر وجه خوشایند و زیبایی بصری شهر افزوده و نقش مهمی را ایفا می کند.

برج های دوقلوی خیره کننده پتروناس که نماد و سنبل معروف جهانی مالزی به شمار می روند، به بازدیدکنندگان در بدو ورودشان خوش آمد می گویند. میدان مردکا نقطه شروع خوبی برای گردش در کوالالامپور است که بلندترین پرچم مالزی در آن بنا شده است.

یکی از جاهای دیدنی پایتخت که بیشترین عکس و فیلم ها را می توانید در آن بیاندازید، ایستگاه راه آهن کوالالامپور است. باغ های دریاچه ای این شهر از مهمترین فضای سبز منطقه به شمار می آیند. به دیدار باغ پروانه ها بروید و از پارک آهوان دیدن کنید. از دیدن باغ پرندگان نباید غافل شد.  همچنین باغ گل های خوشرنگ ختمی هم شما را به وجد می آورد.

با کمی پیاده روی از این مکان ها به بازار مرکزی می رسید که نش وو نگار و معماری زیبایی دارد. می توانید بهترین یادگاری ها و صنایع دستی را از آن تهیه نمایید. کمی آن طرف تر، در امتداد خیابان پنانگ یا محله چینی ها، مغازه های زیادی را می بینید که انواع زیورآلات و لباس ها را می فروشند. به مناره کوالالامپور بروید و از ارتفاع 421 متری همه شهر را تماشا کنید و در رستوران گردان این برج از بوفه دلخواهتان غذا میل نمایید.

در کنار همه این ها باید بدانید که کوالالامپور مقصدی مورد توجه برای شکم گردی و گشت و گذار میان خوشمزه های محلی و بین المللی است. رستوران ها و کافه های بسیار متنوعی در شهر کوالالامپور به چشم می خورند که به تنهایی یکی از جذابیت های پایتخت مالزی محسوب می شوند.

خوشبختانه جاذبه های این شهر در فاصله ی کمی از هم قرار دارند و حتی با پای پیاده هم می توان به آن ها رفت. شما می توانید با پیاده روی به کشف و شناخت دیدنی های شهر بپردازید. همچنین می توانید گردش سیاحتی خود را با استفاده از وسایل نقلیه عمومی انجام دهید. منوریل کوالالامپور به خوبی این شهر و زیبایی هایش را به شما نشان خواهد داد. در ادامه با تک تک جاذبه های آن بیشتر آشنا خواهید شد؛

به ما امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]