جاذبه دیدنی کوش آداسی

تور کوش آداسی 97

کوش آداسی که به معنای جزیره ی پرنده است، در ۷۱ کیلومتری شهرستان مرکزی استان آیدین ترکیه و در نوار ساحلی منطقه‌ی اژه واقع شده‌ است.  در مورد تاریخ این شهر گفته شده که شهر “افسوس” در ۳۰۰۰ ق.م. توسط ایونی‌ها در نزدیکی کوش آداسی کنونی تاسیس شد. این شهر در سال ۵۴۶ قبل از میلاد تحت حاکمیت ایرانیان درآمد. در سال ۲۰۰ قبل از میلاد امپراتوری روم این شهر را تصرف کرد و بعد از تقسیم امپراتوری رم، امپراتوری رم شرقی بر این شهر حاکم شد. وقوع زلزله باعث تغییر مسیر رودخانه، آب و هوا و در نتیجه نابودی شهر افسوس در نزدیکی کوشی آداسی شد و بندر جدیدی با نام یونانی اسکالا نُوا (اسکله نو) در محل کنونی کوش آداسی به وجود آمد و جای بندرگاه افسوس را گرفت. پس از حمله‌ی سلطان محمد فاتح، این شهر در سال ۱۴۱۳ توسط امپراتوری عثمانی اداره شد. در دوران سلطنت عثمانی‌ها، اسکالا نوا به داشتن ساختمان‌های با شکوه شهرت داشت. کاروانسرای اوکاز محمد پاشاه، دروازه قلعه، دیوارها، مساجد و همچنین ارگ قلعه در جزیره‌ی کبوتر، از جمله بنا‌هایی هستند که از دوره عثمانی به یادگار مانده است. 

پس از جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۹ کوش آداسی مورد تهاجم یونانیان قرار گرفت و طی یک مبارزه‌ی طولانی در سال ۱۹۲۲ اسکالا نوا بخشی از جمهوری ترکیه شد. 

کوش آداسی به جذاب ترین شهر دریای اژه مشهور است. کوش‌آداسی از پر بازدیدکننده ترین بنادر کشتی‌های کروز در سواحل دریای مدیترانه است. این شهر با مراکز خرید و تفریحات متنوع و هیجان انگیزش  میزبان سفردوستان بسیاری از جمله ایرانی هاست.  اما کوش آداسی به غیر از جاذبه های آبی و برخورداری از انواع تفریحات جاذبه های دیگری نیز دارد؛ همچون آثار باستانی و جزیره دیدنی دیلک که مخاطبان خاص خود را دارد.

آب و هوای کوش آداسی معتدل است و زمستان های سردی ندارد، به همین خاطر شما در هر فصل از سال که بخواهید می توانید به این شهر سرار زیبایی سفر کنید و بدون توجه به فصل، از تفریحات آبی متنوع و بی نظیر این شهر رنگارنگ لذت ببرید.

به ما امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]