دیدنی های مشهد

مشهد زیارتگاه امام هشتم شیعیان و میعادگاه عاشقان بسیاری است که دل در گرو امام شان بسته اند و بی اعتنا به ماه و سال کیلومترها راه را طی می کنند تا خود را به این شهر مقدس برسانند. 

این شهر زیارتی علاوه بر افتخار میزبانی از حرم امام رضا(ع)، جاذبه های فرهنگی قابل توجهی دارد و از قدیم الایام دیار بزرگان بوده و مشاهیر و نام آوران بسیاری را در خاک خود پرورش داده است.

فردوسی شاعر بزرگ پارسی، و مهدی اخوان ثالث شاعر معاصر، از مفاخر این شهر هستند. نادرشاه افشار، مهدی اخوان ثالث شاعر نامدار ایرانی، محمد تقی بهار، دکتر علی شریعتی، نورالدین زرین کلک انیمیشن ساز بزرگ ایرانی، محمود خیامی پدر صنعت اتومبیل ایران، محمدرضا شجریان خواننده شهیر، سلطان علی مشهدی معروفترین نستعلیق نویس سده نهم هجری و ملقب به سلطان الخطاطین همگی در این خطه چشم به جهان گشوده اند و آرامگاه بسیاری از آنها مورد توجه گردشگران است.

اگر قصد سفر به “شهر جهانی گوهرسنگ ها” را دارید حتما گشتی در بازار رضا، بازار روس ها و دیگر بازارهای قدیمی بزنید، به حجره های فرش فروشی بروید و از معروف ترین سوغات مشهد که انواع سنگ های عقیق و فیروزه است دیدن کنید.

آسمان پر ستاره پرشیا این بار در راستای معرفی مقاصد و جاذبه های کشور عزیزمان ایران، می خواهد دیدنی های مشهد را معرفی کند. ما را در این سفر مجازی به مشهد مقدس همراهی کنید.