جاذبه دیدنی جیپور

جاذبه دیدنی جیپور

در این تور نخستین جاذبه دیدنی جیپور که به شما معرفی می شود، کاخ شهر خواهد بود. برای دیدن این کاخ باید به مرکز منطقه بروید. در این جا به قصری می رسید که در قرن 19ام میلادی ساخته شده است و رنگ آجری آن با نظم معماری تلفیق شده و نمایی دیدنی به وجود آورده است. توریست ها تنها می توانند از قسمت هایی از کاخ دیدن نمایند و در همین بخش ها کلکسیون های ارزشمندی از خاندان های سلطنتی به نمایش درآمده است. در همین نزدیکی، به Hawa Mahal هاوا محل می رسید. این یکی از همان بناهایی ست که رنگ صورتی و سرخ آن  در اینجا به عنوان یک نماد در نظر گرفته می شود. در این بنا که سال ساخت آن به 1799 میلادی بازمی گردد، چیزی نزدیک به 900 پنجره را مشاهده می کنید که با گردش هوا به درون فضای قصر، آب و هوایی همیشه مطبوع برای آن به وجود آورده اند.

جالب است بدانید که ساوای پراتاپ سینگ، مهاراجه ای که به زنان خاندان سلطنتی خود اهمیت زیادی می داد، برای این که آن ها آزادانه مراسم خاص را جشن بگیرند، دستور ساخت هاوا محل را برای آن ها صادر کرد.

جال محل نیز از جاذبه دیدنی جیپور باید ببینید. به واقع توریست ها توجه زیادی به این بنا دارند و آن را یکی از شگفتی های تور هندوستان برمی شمارند. این بنا در دریاچه ی Man Sagar واقع شده است و برای رفتن به داخل آن باید از مسیر آبی عبور کنید. در مورد این کاخ نیز باید گفت که تمام فضای آن برای گردشگران قابل دسترسی نیست و شما تنها اجازه ی بازدید از برخی قسمت ها را خواهید داشت.

حتما چند ساعتی را نیز برای رفتن به موزه ی آلبرت هال اختصاص دهید. این موزه کهنسال ترین موزه ی ایالت راجستان است و قدمت آن به سال 1887 میلادی بازمی گردد. علت نامگذاری این موزه به نام موزه ی آلبرت هال، این است که نخستین سنگ آن را آلبرت ادوارد، شاهزاده ی جوان ولز به اینجا هدیه کرده است. در این موزه انواع و اقسام هنرهای دستی هندوستان و به خصوص آن هایی که به راجستان مربوط هستند، را مشاهده خواهید کرد. در فاصله ی نه چندان زیادی از موزه، باغ وحش بزرگ راجستان قرار گرفته است. در این باغ وحش بزرگ انواع و اقسام حیوانات و پرندگان را می بینید که در اوج زیبایی، زندگی حیات وحش را به تصویر کشیده اند.

رزرواسیون بلیط