آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

استانبول پلی میان دو قاره


استانبول پلی میان دو قاره

استانبول پلی میان دو قاره

هرکسی یک بار استانبول رادیده باشد،دیگرنمیتوانند فراموشش کند.استانبول پلی میان دو قاره شهری است که به این آسانی دست از سر کسی بر نمی دارد.نه به خاطر این که درنقطه ترکیب حیرت انگیزه دریا و تپه و آسمان متولد شده است،نه به خاطرمسجد اَیاصوفیه،بناهای کهن و موزه های بی شمار،نه به خاطرپل های وسیعش که دوقاره را به هم می دوزد.استانبول پلی میان دو قاره را نمیشود فراموش کرد چون استانبول ،استانبول است.بسیار متفاوت با آنچه درشهرهای دیگر می گذرد و بسیار آشنا در حافظه انسانی که دوست دارد شهرها را ترکیب با طبیعت ببیند.استانبول پلی میان دو قاره در نگاه اول شهری آشناست.شهری که نیاز ندارد قصه های کهن و قلعه های باستانی اش را رو کند که بی نظیر جلوه کند.

چرا برویم؟

اگردنبال ساحل دریا و یک سفر آرام هستید و دلتان لم دادن و ولو شدن در دامن طبیعت را می خواهد،اما اگر دنبال یک شهری پر انرژی،یک مقصد عالی برای خرید،یک سفرپر از خوردنی لذیذ هستید و کاریزمای یک شهر تاریخی محسورتان می کند،استانبول پلی میان دو قاره و بهترین مقصد برای سفر شماست.

درچه فصلی؟

بهارو پاییز بهترین فصل استانبول است،اما اگر یک گرمای ملایم اذیتتان نمی کند تابستان بهترین فصل حراج های این شهر است ،البته زمستان هم برای خرید لباس های خارج از فصل عالی است و قیمت هتل ،پرواز وتورها نیز دراین فصل به کف قیمت می رسد.

دیدنی های استانبول پلی میان دو قاره؟

گشت و گذاردر منطقه سلطان احمد و بافت قدیمی مرکزی شهر،قصر توپکاپی،مسجد و موزه ایاصوفیه،مسجد سلطان احمد،آب انبار یره باتان،کاخ دلماباهجه،برج گالاتا،مسجد سلیمانیه،قلعه دختر،موزه کلیسای کاریه،موزه صنعت استانبول،مسجد رستم پاشا،موزه مدرن استانبول ،موزه باستان شناسی استانبول،منطقه ارتاکوی

خوردنی ها

اسکندر کباب،ساچ کباب،لاهما جون،دونر کباب،پیده،کوفته،ایسلاک هامبورگر،آدناکباب،جوجه کباب،کومپیر،کارنیاریک،بورک،باقلوای استانبولی

خریدنی ها

پوشاک و البسته:منسوجات خانگی ،کاسه های سرامیکی:ست چای خوری،پنیر،قهوه،چای،شیرینی لوکوم،باقلوای استانبول،ظروف مسی،اشیای بلوری،صنایع دستی

حراج

بهترین فصل حراج در استانبول اواخر تابستان و زمستان است،البته در حوالی عید فطر و پایان هر فصل نیز حراج های کوتاه مدت وجود دارد.چند مرکز خرید نیز که به مراکز خریدآوت-لت مشهورند،حراج اجناس از فصل و طرح را در طول سال دارند.کلمه ایند یریم به معنی حراج در زبان ترکی است .

مراکز خرید برتر

بازار سر پوشیده،مرکز خرید فروم استانبول ،مرکز خرید کاله سنتر،مرکز خرید کانیون،خیابان استقلال،مرکز خرید جواهر،خیابان بیازیت،مرکز خرید ایستینه پارک،مرکز خرید کانیون،فروشگاه های زنجیره ای کارفور،فروشگاهای زنجره های میگرس،بازار ادویه-مصری ها

مراکز تفریحی برتر

پارک مینیا تورک،پارک گلها،پارک ییلدیز،جزیره بویوک آدا،آکواریم فلوریا،شهربازی خریدفروم استانبول،شهر بازی مر کز خرید جواهر،پارک امر گان،کشتی سواری برروی رودبسفورس.

امنیت

استانبول به ظاهر امنیت بالایی دارد،ولی یادتان باشد که جیب پر پول شما وشیادها همیشه هم را پیدا می کنند.در شب از پرسه زدن در محله های خلوت خوداری کنید و حسابی مراقب آ دم هایی باشید که به شما وعده یک شام رویایی ویک شب ویژه را می دهند،ممکن است آ ن پیشنهاد به قیمت تمام دارایی سفرتان شود.

بهداشت

این شهراز نظراستاندارد بهداشت،دردرجه خوبی قرار دارد ونظام درمانی،تجهیزات و کادر پزشکی بسیارپشرفته ای دراین شهر وجود دارد،البته به دلیل قیمت بسیار بالای بهای درمان در ترکیه،توصیه می کنیم که بیمه مسافرتی را فراموش نکنید.

آنکارا

پایتخت آناتولی:معماری عثمانی

آنکارا شهری است که جاذبه های گردشگری فراوانی دارد،مقبره آتاتورک،موزهای ارزشمند،بناهای تاریخی،مساجد و چشمه های آب معدنی جذابیت های گردشگری این پایتخت عثمانی راچند برابر کرده است.آ نکارا پایتخت کشور ترکیه شهر معماری های رومی و عثمانی،شهر دشت و موسیقی،شهری پر از میوه و عسل و به قول ترکها شهر تاریخ،هنرو علم و دانش است.این شهر ار معدود شهرهایی است در کنار تو سعه و مدرن سازی،نشانهای سنتی نیزحفظ شوده اند.درآنکارا علاوه بر آن که سایت های مناسب بازرگان و کشاورزی نیز فراخوان برای گردشگران است . وجود سفارت خانه های کشوری مختلف و در نتیجه دیپلمات نیر در فضای شهر تاثیر خود را گذاشته است.

چرا برویم

بیشتر مسافران ترکیه تصور درستی ازآنکاراندارند و شاید به همین دلیل،استانبول انتخاب نخستشان است.در حالی که آنکارا،پایتخت و دومین شهر بزرگ کشور ترکیه ،پیشنهادهای متعددی برای مهمانان شهردارد.از یک سو محله های قدیمی نمایی ازمعماری عثمانی،رومی و بیزانس را در دل خود جا ی داده و از سوی دیگر آ نکارا جلوه هایی از ترکیه مدرن را نمایش  می گذارد.آنکارا شاید جذاب ترین شهردنیا نباشد اما جنبه های مختلفی ازترکیه امروز را نشان می دهد.بهتر است در سفر به تر کیه طوری برنامه ریزی کنید که دو روز فضای شهر آ نکارا غرق شوید. می توانید زمانی را نیز برای دیدنی های اطراف شهردر نظر بگیرید.روستای صخره ای <کاپادوکیه>در295 کیلومتری جنوب آ نکارا واقع شده که این برنامه دو روزه مناسب خواهد بود.درسمت شمال نیز به فاصله 225 کیلومتر،سافران بلو فرار دارد با بافت تاریخی عثمانی و کافه و رستوران هایی با پذیرایی به آ ن سبک.

در چه فصلی؟

آنکارا با کو ه های در چهار اطراف احاطه شده،زمستانهایی سرد و برفی و تابستان های گرم.و خشک دارد.به همین دلیل بهتر است فصل های بهار یا پاییز که هوایش معتدل تر است به آ نجا سفرکنید.

جشنواره ها و رویدادها

جشنواره بین المللی فیلم آ نکارا در ماه مارس،جشنواره بین المللی موسیقی، جشنواره تئاتر کودک آ نکارا،در ماه اوریل تا می،جشنواره بین المللی جاز در ماه می.

دیدنی ها

آرمگاه آتاتورک،موزه صنعتی آنکارا،موزه تمدن آناتونی،سایت باستانی، مسجدکجا تپه،مسجد حاجی بایرام مناسب برای گشت پیاده ؛موزه هنر مدرن؛موره زندان اولوجانلار؛

خوردنی ها

دونر کباب ؛ساچ کباب؛انواع ماهی کباب؛اسکنر کباب؛کله پاچه؛کوفته کباب گوشت؛همراه ماست وسس های تند؛باقلوا؛شیرینی کادادیف؛چای ترکی؛قهوه ترک؛

خریدنی ها

صنایع دستی؛پوشاک؛کتاب؛سرامیک؛جواهر؛گلیم؛چرم؛ابریشم؛محصولات چوبی؛آنتیک؛اشیای مسی وبرنجی؛سنگ مرمر

مراکز خرید برتر

مرکزخریدآنکا؛مرکز خریدناتاوگا؛مرکز خرید پانورا ویاسم؛مرکز خریدکیبله کاله؛مرکز خرید کاروم؛مرکز خرید آرمادا؛مرکز فروم؛برج آتاکوله؛مرکز آوت لت اوپتیوم.

مراکز تفریحی برتر

کیزی لای(مجموعه ای از فروشگاه های، مراکز خرید،دست فروش ها، رستوران ها و کلوپ ها)برج آـتاکوله (پانوارمایی از آ نکارااز فراز برج)؛خانه ی اپرای شهر( برنامه های هفتگی)؛پارک دیکمن؛آ کواریوم اکووگا؛کاراگل(در70کیلومتری شمال آ نکارا بامسیرهای کوه پیمایی؛تپه های سرسبز و مناظر تماشایی؛حمام ترکی ملیک شاه یا حمام تاریخی کاراکبی.

امنیت

در آنکارا به ندرت مسئله ای برای گردشگران که حتی شب در خیابان پیاده می روند پیش آمده است.البته فراموش نکنید که درجادهای شلوغ باید مراقب جیب برها باشید.

اگر به قصد گرفتن ویزا،عازم آنکارا هستیدو تمایل دارید که ویزای شما توسط یک آژانس یا فرد به ایران فرستاده شود(پیکاپ ویزا)؛حتما اطمینان حاصل کنید که فردیا آژانس مذکور معتبر است و گذ رنامه شما را به شما خواهند رساند.مشاهده دشده است که افراد کلاهبردار گذ رنامه مسافران را تحویل گرفته و از آن سوءاستفاده کرده اند.در آنکارا پلیس گردشگری به زبان انگلیسی،آلمانی،فرانسه و عربی فعال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۱ خرداد ۱۳۹۹
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 4 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=108910

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته