نویسنده: مارال عابدی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=109854

اشتراک این مطلب:

افزایش ۳۳ درصد هزینه ویزای شینگن

افزایش ۳۳ درصد هزینه ویزای شینگن

افزایش ۳۳ درصد هزینه ویزای شینگن

افزایش هزینه صدور ویزای شینگن از ۶۰ یورو به ۸۰ یورو خبری است که اتحادیه اروپا آن را اعلام کرده و از اول ژانویه ۲۰۲۰ این افزایش اجرایی شود.

بر همین اساس نیز سایت اطلاعات ویزای شینگن اعلام کرد مسافرانی که به ویزای شینگن نیاز دارند، باید از ژانویه ۲۰۲۰ هزینه بیشتری را برای گرفتن ویزا پرداخت کنند؛ هزینه‌ای که به میزان ۳۳/۳ درصد افزایش داشته است.
این افزایش قیمت طبق روال هر ۳ سال اتفاق خواهد افتاد. این افزایش قیمت در نشریه رسمی اتحادیه اروپا منتشر خواهد شد و ۶ ماه بعد به اجرا درمی‌آید. همچنین درخواست‌های ویزا از ۶ ماه قبل از سفر قابل ارائه خواهد بود.

این تغییرات سال گذشته توسط کمیسیون اروپا پیشنهاد شده بود. براساس مصوبه شورای اتحادیه اروپا مقرر شد حداقل فاصله زمانی میان موعد ارائه درخواست اخذ ویزا تا زمان آغاز سفر متقاضیان به ۱۵ روز کاهش یابد، همچنین حداکثر فاصله زمانی تقاضای روادید تا انجام سفر از ۳ ماه به ۶ ماه افزایش یابد.

همچنین براساس این مصوبه، طبق سوابق مثبت پرونده سفرهای مسافران، امکان صدور ویزای شینگن برای دوره یک تا ۵ سال وجود خواهد داشت. البته این مصوبه به کشورهای عضو پیمان شینگن این امکان را می‌دهد که در صورت مساعدت و همکاری مناسب کشورهای ثالث، درخصوص شهروندان آنها تسهیلات صدور سهل‌تر ویزای طولانی مدت‌تر و کم‌هزینه‌تر را اعمال کنند.

افزایش هزینه ویزای شینگن درحالی اتفاق افتاده که به گفته آژانس‌های توریستی ایران، دریافت ویزای شینگن توسط اتباع ایرانی تحت تاثیر قوانین مهاجرتی و نوع روابط سیاسی کشورها در چند سال اخیر دشوارتر شده است. با این وجود گفته شده است کمیسیون اروپا با اعمال اصلاحاتی در قوانین صدور روادید شینگن، هدفِ تسهیل دریافت ویزا برای مسافرانی که به کشورهای عضو پیمان شینگن مکرر سفر می‌کنند یا مسافرانی را که سوابق مثبتی در پرونده سفرهای خود دارند، دنبال می‌کند.


برچسب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *