آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

بازگشایی مرزهای داخلی اروپا


بازگشایی مرزهای داخلی اروپا

بازگشایی مرزهای داخلی اروپا

بازگشایی مرز های داخلی اروپا ، کمیسیون اروپا آماده می‌شود تا روز چهارشنبه،۱۳ مه توصیه‌هایی را برای ازسرگیری فعالیّت بخش گردشگری ارائه کند، صنعتی که از شیوع ویروس کرونا در اروپا آسیب جدی دیده است.

در سند اولیه‌ای که در این راستا تهیه شده کشورهای عضو تشویق می‌شوندمرزهای خود را به تدریج باز کنند و این کار را به شکلی «معیّن»، «تا جای ممکن هماهنگ با هم»، و «بدون فرق‌گذاری» انجام بدهند.

یعنی برای نمونه اگر اتریش مرز خود با آلمان را باز کند،و برای نمونه، شرایط جمهوری چک از نظر شیوع بیماری شبیه به آلمان باشد، اتریش باید مرز خود را با جمهوری چک نیز به روی مسافران باز کند.

همچنین این کمیسیون از برگزارکنندگان تورهای تفریحی و شرکت‌های هواپیمایی خواسته است تا به مشتریانی که پیش از قرنطینه بلیت تور یا هواپیمایشان لغو شده،امکان جایگزینی آن را با تور یا پرواز دیگری بدهند،گرچه طبق قوانین اروپا مشتریان حق دارند هزینه‌ای را که پرداخته‌اند به شکل پول پس بگیرند.

در پایان ماه آوریل ۱۲ کشور اروپایی از کمیسیون اروپا خواستند شرکت‌های هواپیمایی را از الزام به بازپرداخت هزینهٔ بلیط‌های کنسل شده در زمان قرنطینه معاف کند تا این صنعت تقویت شود.

مسألهٔ آزادی جابجایی افراد در درون مرزهای شنگن برای گردشگریِ اروپا بسیار مهم است.حدود ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی و ۱۲ درصدِ مشاغل اروپایی به این صنعت وابسته است.

رزروبلیط ارزان استانبول- آنتالیا – ازمیر از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,
  • نویسنده: مریم خندق آبادی
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=109254

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته