آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

بازگشایی مرز های ایران به روی گردشگران خارجی


بازگشایی مرز های ایران به روی گردشگران خارجی

بازگشایی مرز های ایران به روی گردشگران خارجی

بازگشایی مرز های ایران به روی گردشگران خارجی  ، محمدابراهیم لاریجانی درباره اقدامات تبلیغاتی و بازاریابی ایران در پی کاهش تدریجی محدودیت سفرهای بین المللی گفت: با توجه به رصد کشورهای همسایه، حوزه خلیج فارس و اتحادیه اروپا در برنامه بازاریابی گردشگری ایران، پیش بینی اولیه این است که مرزهای زمینی با کشورهای همسایه از 15 تیرماه بازگشایی شود و یکسری از مرزهای هوایی نیز از اول مردادماه باز شوند.

بازگشایی مرز های ایران به روی گردشگران خارجی

ما هر لحظه در حال رصد کشورها هستیم و در فاز نخست تصمیم داریم با کشورهای همسایه تعاملات گردشگری را از سر بگیریم.او با اشاره به تقاضاهایی که از کشورهای عمان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، عراق، ترکیه،چین و هنگ کنگ برای سفر به ایران حتی در شرایط کرونا وجود دارد، اظهار کرد:

در بین این متقاضیان حتی بک پکرهای اروپایی هم برای سفر به ایران تمایل نشان داده اند که البته هر یک از اتباع این کشورها به انگیزه های مختلفی چنین تقاضایی را مطرح کرده اند،برای تجارت، درمان، زیارت، آموزش یا دیدار اقوام که اگر مرزها باز شود می توان حجم این تقاضا را مشخص کرد.

بازگشایی مرز های ایران به روی گردشگران خارجی

وی افزود: مطمئنم اگر همین الان مرزهای ایران و ترکیه باز شود،تقاضا برای سفر به آن کشور از سمت ایران قابل توجه خواهد بود، چون بسیاری از مردم در ترکیه کار اداری، تجاری و آموزشی دارند.

گردشگری-بازگشایی مرز های ایران به روی گردشگران خارجی

بازگشایی مرز های ایران به روی گردشگران خارجی- مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی درباره شرایط و پروتکل سفر اتباع خارجی به ایران در شرایط کرونا گفت:درحال مذاکره با وزارت بهداشت هستیم تا پروتکلی را برای مسافران خارجی تنظیم و به مبادی ورودی ابلاغ کنیم.

همچنین درحال تنظیم جدول زمان بندی برای بازگشایی مرزها به روی اتباع و گردشگران خارجی با توجه به شرایط کرونا هستیم، مشابه دسته بندی هایی که کشورهای دیگر از جمله ترکیه انجام داده اند.

بازگشایی مرز های ایران به روی گردشگران خارجی

وی افزود: برخی کشورها در وضعیت قرمز کرونا هستند، باید این شرایط را در آن جدول زمان بندی لحاظ کنیم. لاریجانی تاکید کرد: از سرگیری روابط گردشگری با سایر کشورها موضوعی نیست که وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی به تنهایی درباره آن تصمیم بگیرد.ما پیشنهادهایمان را آماده می کنیم به ستاد مقابله با کرونا می دهیم تا به یک تصمیم مشترک برسیم.

بازگشایی مرز های ایران به روی گردشگران خارجی

بازگشایی مرز های ایران به روی گردشگران خارجی – وی همچنین از مکاتبه با وزاری گردشگری 30 کشور خبر داد و افزود: اقدامات بهداشتی ایران در تاسیسات گردشگری، ایرلاین ها و اماکن توریستی به اطلاع وزرای گردشگری 30 کشور هدف قرار گرفته و اعلام شده در اولین فرصت که مرزها باز شود پذیرای گردشگران این کشورها خواهیم بود، ما بازاریابی نرم را از لایه های دولتی انجام می دهیمو انتظار داریم بخش خصوصی هم وارد عمل شود.

بازگشایی مرز های ایران به روی گردشگران خارجی

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری با تاکید بر ضرورت توجه آژانس های گردشگری ایران به کشورهای شرقی و پذیرش بیشتر این کشورها برای گسترش تعامل با ایران اظهار کرد: کشورهای غربی معمولا حساس تر و شکننده تر هستند و به تجربه اثبات شده که با کوچکترین اتفاق، ایران را از فهرست مقاصد سفر حذف می کنند.

درحالیکه بازارها و مدل های دیگری از سفر وجود دارد که اتفاقا همین حالا متقاضی سفر به ایران هستند،در نتیجه باید آماده باشیم تا به محض بازگشایی مرزها و کاهش محدودیت ها، بتوانیم پاسخگوی تقاضای آن بازارها باشیم.

بازگشایی مرز های ایران به روی گردشگران خارجی

لاریجانی از آژانس های گردشگری خواست در کشورهای بازار هدف بازنگری داشته باشند و به ظرفیت کشورهای همسایه و آسیای شرقی بی توجه نباشند و محصولات متنوعی را متناسب با نیاز گردشگران این کشورها آماده کنند.

رزرواسیون بلیط ارزان و آنلاین کیش از آپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدن  همه هتل های کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ,
  • نویسنده: مریم خندق آبادی
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=109313

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته