آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تشکیل فدراسیون گردشگری


تشکیل فدراسیون گردشگری

تشکیل فدراسیون گردشگری

تشکیل فدراسیون گردشگری ،به‌طور کلی به عنوان مسافرت در نظر گرفته می‌شود.هر چند که در سال‌های اخیر شامل هرگونه مسافرتی می‌شود که شخص به واسطه آن از محیط کار یا زندگی خود خارج شود.
همچنین منظور از توریسم می تواند کسب و کار مربوط به جذب گردشگران، پذیرایی از آنان و سرگرم کردن آنها نیز باشد.به کسی که گردشگری می‌کند گردشگر یا توریست (tourist) گفته می‌شود. گردشگری می تواند داخلی (گردشگر در داخل کشور خود مسافرت می کند) یا خارجی باشد.

اغلب گردشگرها بیش از هر چیز به آب و هوا، فرهنگ یا طبیعت مقصد خود اهمیت میدهند.ثروتمندان همیشه به جاهای دور سفر کرده اند زیرا سفر به مناطق دور هزینه بیشتری صرف میکند.گردشگری سازمان‌یافته امروزه یک صنعت بسیار مهم در تمام جهان است.

عبدالمالکی، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران با اعلام این خبر که تشکیل فدراسیون گردشگری در دستورکار این کمیسیون قرار گرفته است، این اقدام را برای ترسیم افق گردشگری کشور ضروری و عامل هماهنگی و یکپارچگی بین تشکل‌های فعال در این حوزه دانست.

اعضای کمیسیون گردشگری اتاق ایران با هدف به‌روزرسانی و اصلاح قوانین، شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های این حوزه، تعامل و یکپارچگی بین تشکل‌های گردشگری را ضروری می‌دانند
و در این راستا تشکیل فدراسیون گردشگری را دنبال می‌کنند.

بر اساس اظهارات علی‌اکبر عبدالملکی، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران ترسیم افق گردشگری ایران با تکیه و تأکید بر نقش‌آفرینی بخش خصوصی و رسیدن به اهداف عالی این صنعت، بر اساس اسناد بالادستی با هماهنگی کلیه تشکل‌ها و انجمن‌های مرتبط در قالب فدراسیون گردشگری بازدهی بهتری خواهد داشت. بنابراین تصمیم گرفتیم این موضوع را عملیاتی کنیم.

گردشگری

به اعتقاد او با تشکیل فدراسیون گردشگری علاوه بر پیشبرد امور، موجبات بهره‌مندی سایر ذینفعان این حوزه فراهم می‌شود و مطالبات این بخش به صورت واحد و قدرتمند به گوش سیاست‌گذار خواهد رسید و زمینه روشنی برای ارتباط با فدراسیون‌های گردشگری کشورهای دیگر فراهم می‌شود.

همچنین پیشنهاد بازنگری و به‌روزرسانی در راستای اصلاح قوانین، شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های موجود در حوزه گردشگری و صنایع مرتبط از حیث حقوقی با نظر کلیه ذینفعان امکان‌پذیر می‌شود.

عبدالملکی رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران با اشاره به پیگیری‌هایی که در چند ماه اخیر در مورد تأسیس فدراسیون گردشگری،ایجاد صندوق حمایت از گردشگری و بانک ایده صورت گرفته است، گفت: این سه موضوع با اتفاق نظر به عنوان اولویت در دستور کار کمیسیون گردشگری قرار گرفته و در نهایت مقرر شد نشست‌های تخصصی درباره مسائل حقوقی، تدوین اهداف، اساس‌نامه و مستندات مقدماتی تأسیس فدراسیون برگزار شود.

رزروبلیط ارزان استانبول- آنتالیا – ازمیر از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ,
  • نویسنده: مریم خندق آبادی
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=109201

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته