نویسنده: مارال عابدی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=110247

اشتراک این مطلب:

معرفی فرودگاه ارمنستان

معرفی فرودگاه ارمنستان

معرفی فرودگاه ارمنستان (فرودگاه زوارتنوتس ایروان)

فرودگاه زوارتنوتس ایروان (Zvartnots International Airport) در شهر زوارتنوتس نزدیک به پایتخت ارمنستان؛ ایروان قرار دارد. این فرودگاه که به فرودگاه ایروان نیز معروف است، مقر اصلی شرکت هواپیمایی ارمنستان است که سال ۱۹۶۱ در ۱۲ کیلومتری غرب این شهر ساخته شد. مسئولین برای اینکه فرودگاه زوارتنوتس مطابق با استانداردهای بین‌المللی باشد خدمات و امکانات بسیاری از قبیل مرمت باند فرودگاهی، نصب سیستم‌های جدید برای اطلاعات و چک-این، تاسیس سالن‌های مسافربری جدید، پارکینگ وسیع، انواع رستوران و کافه، فروشگاه و بسیاری خدمات دیگر را به آن اضافه کردند.

ترمینال ها و امکانات فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس

فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس سه ترمینال دارد. ترمینال ۱ کار خود را همزمان با تاسیس فرودگاه در سال ۱۹۷۱ آغاز کرد اما سال ۲۰۱۱ فعالیت آن متوقف شد. ترمینال ۲ دارای دو ساختمان مجزا برای پروازهای داخلی و خارجی است و از ترمینال ۳ فقط برای پروازهای VIP استفاده می‌شود.

در فرودگاه بین‌المللی ایروان شعبه‌های بانکی و دستگاه‌های ATM برای انجام کارهای ارزی آماده خدمت‌رسانی به مسافرین هستند. رستوران‌ها و کافه‌های بسیاری در تمام قسمت‌های فرودگاه شبانه‌روز در حال فعالیت هستند. همچنین ترمینال جدید فرودگاه با خدماتی مثل یک اداره پست و یک مرکز تجاری که امکاناتی نظیر تلفن، فکس و اینترنت دارد نیز مجهز شده است.

حمل و نقل فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس

برای رفت و آمد از فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس به مرکز شهر ایروان می‌توان از وسایل حمل و نقلی که در این فرودگاه آماده خدمت‌رسانی به مسافرین هستند استفاده کرد. در بیرون از ساختمان اصلی فرودگاه ایروان، تاکسی‌های مخصوص فرودگاه آماده انتقال مسافران به مرکز شهر هستند. همچنین سال ۲۰۱۷ یک سرویس جدید اتوبوسرانی به سیستم حمل و نقل فرودگاه ایروان اضافه شد که مسافران را از فرودگاه تا مرکز شهر جابه‌جا می‌کنند.

از فرودگاه زوارتنوتس سالانه میلیون‌ها مسافر با ایرلاین‌های معروف دنیا مثل ایژین ایرلاینز، فلای دبی، قطر ایرلاینز، اطلس گلوبال، ماهان ایر، ایرفرانس، ایرفلوت، آسمان ایرلاینز، اس۷ ایرلاینز و … از شهرهای مختلفی مثل تهران، آتن، شارجه، پاریس، استانبول، وین، مینسک، تفلیس، سئول، اهواز، مسکو، پراگ و بسیاری شهر دیگر از سراسر دنیا برای سفر به ایروان وارد این فرودگاه می‌شوند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *