نویسنده: مارال عابدی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=110249

اشتراک این مطلب:

معرفی فرودگاه سووارنابومی بانکوک

معرفی فرودگاه سووارنابومی بانکوک

معرفی فرودگاه سووارنابومی بانکوک

فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی (Suvarnabhumi Airport) که به آن فرودگاه بین‌المللی بانکوک نیز می‌گویند، اصلی‌ترین و شلوغترین فرودگاه بانکوک است. فرودگاه سووارنابومی سال ۲۰۰۶ ابتدا برای انجام تعداد محدودی پروازهای داخلی تاسیس شد اما  پس از دو هفته با انجام پروازهای داخلی و خارجی فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد و هم اکنون نهمین فرودگاه بزرگ در آسیا و دوازدهمین فرودگاه بزرگ در جهان است. فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی، قطب اصلی ایرلاین‌های تای ایرویز، تای اسمایل ایرویز و بانکوک ایرویز است.

ترمینال ها و امکانات فرودگاه سووارنابومی

فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی، سه ترمینال دارد که از دو ترمینال آن برای پروازهای خارجی و از یک ترمینال برای پروازهای داخلی استفاده می‌شود و بیش از ۸۰ ایرلاین از جمله ایرفرانس، بریتیش ایرویز، هواپیمایی ماهان، لوفتهانزا، عمان ایر، چاینا ساترن ایرلاینز، هواپیمایی امارات، ایران ایر، هواپیمایی اتحاد، کی ال ام، کویت ایرویز و بسیاری ایرلاین دیگر در این فرودگاه فعالیت می‌کنند.

از جمله امکانات و خدماتی که فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی برای مسافرین در نظر گرفته؛ اینترنت پرسرعت رایگان، نمازخانه، مرکز پزشکی، رستوران‌ها و کافه‌ها، فروشگاه‌‌، فضای مخصوص افراد سیگاری، مرکز ماساژ و زیبایی و … است.

حمل و نقل فرودگاه سووارنابومی

فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی در ۲۶ کیلومتری شهر بانکوک قرار دارد و وسایل حمل و نقل متنوعی برای تردد مسافرین وجود دارد که مسافرین در زمان‌هایی غیر از ساعت‌های اوج ترافیک به راحتی می‌توانند از فرودگاه به مرکز شهر بروند.

سرویس‌های رایگان فرودگاه از ساعت ۵ بامداد تا ۱۲ شب در قسمت خروجی سوم طبقه دوم به مسافران سرویس‌دهی می‌کنند. تاکسی‌های فرودگاه ۲۴ ساعته فعالیت می‌کنند و مجهز به تاکسی متر هستند، برای استفاده از این تاکسی‌ها باید به باجه مخصوص آنها مراجعه کرد. دیگر وسیله حمل و نقل در فرودگاه سووارنابومی اتوبوس‌های عمومی هستند که پایانه آنها در خارج از ساختمان اصلی فرودگاه قرار دارد. از دیگر وسایل حمل و نقل فرودگاه سووارنابومی می‌توان به ون‌ها که نسبت به اتوبوس راحت‌تر بوده و از نظر قیمت تفاوت چندانی با آنها ندارد همچنین خودرو تشریفات آماده خدمت‌رسانی به مسافران VIP اشاره کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *