آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

هوش مصنوعی علیه کرونا


هوش مصنوعی علیه کرونا

نبرد بین‌المللی با شیوع جهانی ویروس کرونا در ماه‌های گذشته بر کاربرد گسترده هوش مصنوعی علیه کرونا برای جمع‌آوری، خوانش و تحلیل داده‌ها و تصاویر استوار شده است. همزمان کاربرد این فنآوری نوین در زندگی میلیاردها انسان محبوس در قرنطینه، نقش پررنگی بازی کرده است.

گروه کارشناسی «مدیریت داده‌ها و هوش مصنوعی» سازمان ملل متحد اخیرا پژوهشی را درباره رابطه میان بیماری کووید-۱۹ و هوش مصنوعی علیه کرونا به پایان رسانده است. جوزف بولوک، عضو این گروه می‌گوید: «در ماه مارس و در زمان انتشار نسخه اول این پژوهش، تنها ۴۰ مرجع داشتیم. تنها یک ماه بعد و به‌دلیل اهمیت موضوع، ۵۰ مقاله و تحقیق دیگر به منابعمان اضافه شد.» این در حالی است که به گفته این استاد دانشگاه دورهام، بیش از ۶۰۰ مقاله علمی دیگر برای انتشار در همین حوزه ثبت شده اند: «شگفت‌آور این که مقالات در بخش‌های کاملا متفاوتی نگاشته شده اند.»

کارکرد فزاینده هوش مصنوعی در دوره شیوع ویروس کرونا البته به پژوهش‌های پزشکی منحصر نمی‌شود؛ تاکید بر رعایت فاصله‌ اجتماعی و «انزوا» برای قطع چرخه بیماری، استفاده از ابزارهای متناسب با این هدف را هم گسترش داده است.

مجله علمی پژوهشی چاینا ریپورت، گزارشی از اقبال گسترده به تاکسی‌های بدون راننده در شهر چانگشا، مرکز استان هونان در شرق چین منتشر کرده است. براساس این گزارش کاربران با اپلیکیشن محلی «دوتاکسی» خودروی بدون راننده را سفارش می‌دهند. نسل نوین مسافربرهای بدون راننده از ماه آوریل و از سوی شرکت بایدو وارد سامانه رفت‌وآمد همگانی چانگشا شدند و در حال حاضر، امتحان آن‌ها برای شهروندان مجانی است.

شهر چانگشا از مدت‌ها پیش میزبان شرکت‌های متعدد چینی و غربی فعال در فنآوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی است. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاری گسترده چینی‌ها می‌تواند برای دستیابی به اهدافی بلند مدت انجام شده باشد. هو هنگهوآ، عضو دائم کمیته محلی و دبیر کمیته شهری حزب کمونیست چین در هونان می‌گوید:‌ «ما در آستانه عصر هوش مصنوعی قرار داریم. کسی که این فرصت را بشناسد، هدایت جایگزینی موتورهای محرک قدیمی رشد اقتصادی با رانه‌های نوین را خواهد داشت و به توسعه کیفی خواهد رسد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=108835

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته