آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

نایروبی


نایروبی

نایروبی

کلمه نایروبی از یک سوراخ آب گرفته شده است که در Maasai (یک زبان نیلوتی شرقی) به Enkare Nyirobi معروف است ، که به معنی “آب های خنک” است. نایروبی ، که یک منطقه باتلاق بود ، در سال 1899 تاسیس شد و برای اولین بار یک اردوگاه راه آهن برای راه آهن اوگاندا بود. این شهر به پایتخت کنیا تبدیل شد ، که در ابتدا مومباسا بود ، و همچنین در سال 1905 به مرکز محافظت از آفریقای شرقی انگلیس تبدیل شد.

نایروبی

با گسترش طاعون در اوایل دهه 1900 ، شهر آتش زده شد و باید دوباره ساخته شود. وجود سیستم ریلی در سیستم به رشد چشمگیر آن کمک کرده و به دومین شهر بزرگ کنیا در پشت مومباسا تبدیل شده است.

شهر نایروبی نیز به دلیل مدیریت و مشاغل گردشگری (بیشتر شکار بزرگ شکار) رشد کرد. انگلیسی ها که یکی از استعمارگران کنیا بودند ، در نایروبی مغازه ای راه اندازی کردند که منجر به ایجاد هتل های بزرگ در درجه اول برای شکارچیان انگلیسی شد. همچنین ، نایروبی دارای یک جامعه هند شرقی از کسانی است که از فرزندان کارگران و بازرگانان راه آهن استعماری اصلی هستند.

نایروبی

شهروندان اکثر کشورها باید هنگام ورود ویزا بگیرند. در حال حاضر ، این هزینه برای ویزای یکبار ورود 50 دلار و برای ویزای چند بار ورود 100 دلار است (یورو ، پوند انگلیس و فرانک سوئیس نیز پذیرفته می شوند). با این حال ، برخی از کشورها قبل از ورود به ویزا احتیاج دارند و برخی دیگر اصلاً به ویزا نیاز ندارند.

برای اطلاعات بیشتر ، به مقاله کنیا مراجعه کنید. اگر فقط از طریق پرواز متصل از طریق کشور سفر می کنید و منطقه امن فرودگاه را ترک نمی کنید ، نیازی به ویزا ندارید. اگر از اتحادیه اروپا ، آسیا یا آمریکای شمالی می روید دیگر واکسیناسیون تب زرد لازم نیست. اما اگر از کشوری که آنفولانزای زرد در آن بومی است ، می توانید گواهی واکسیناسیون مورد نیاز باشد.

نایروبی

پروازهای منظم به نایروبی توسط شرکت های هوایی اتیوپی ، کنیا ، هواپیمایی بریتیش ایرویز ، Egypt Air ، Etihad Airways ، Fly Emirates ، KLM Qatar Airways ، Swiss International Airlines و Turkish Airlines انجام می شود. هواپیمایی کنیا ایرویز هواپیمایی ملی است و به سراسر اروپا ، آفریقا و منطقه آسیا و اقیانوسیه سفر می کند. فرودگاه اصلی نایروبی فرودگاه بین المللی JKIA Jomo Kenyatta (IATA: NBO) ، جنوب شرقی مرکز شهر است.

اگر از JKIA تاکسی می گیرید ، از یک تاکسی معتبر استفاده کنید. بسیاری منتظرند تا بتوانند از طریق شما حمل و نقل کنند و هزینه آن باید نزدیک به 1500 کیلومتر تا مرکز شهر باشد. Westlands (اتومبیل دارای راننده KES2،000 – سپتامبر 2015) یا مکان هایی از این دست در غرب یا شمال بیشتر خواهد بود.

نایروبی

هنگام سوار شدن به یک تاکسی به محل اقامت خود ، از گرفتن توصیه آنها برای اقامت خودداری کنید ، گرچه این مسئله به خطر خود شما است. همچنین فرودگاه ویلسون ، در جنوب مرکز شهر ، برای پروازهای داخلی وجود دارد.

هواپیمای سبک تر و از نوع سسنا در آنجا دیده می شود. فرودگاه نظامی / دولتی در منطقه ایستلی (به نام: “East-Lee”) واقع شده است ، یک منطقه مسکونی بسیار بزرگ مسکونی در شرق / شمال شرق نایروبی ، اما فرودگاه دولتی در اطراف آن حصارکشی شده و ترافیک غیرنظامی را اداره نمی کند.

همچنین ، Uber در نایروبی بسیار خوب کار می کند. در نظر بگیرید که در ساعات شلوغی از JKIA تا مرکز شهر می توان به راحتی دو ساعت طول کشید ، در حالی که در شب همین سفر فقط 15 دقیقه طول می کشد.

این شهر با قطار از مومباسا نیز قابل دسترسی است و روزانه دو حرکت در هر مسیر دارد. برنامه واقعی در http://krc.co.ke/madaraka-express-rates/ در دسترس است. اتصال قطار قدیمی بین مومباسا و نایروبی (13 ساعت سوار قطار در شب) در ماه مه-2017 متوقف شد.

اتصال جدید بسیار سریعتر است (حدود 4.5 ساعت) ، اما ایستگاه راه آهن در مومباسا دیگر در مرکز شهر نیست ، بلکه حدود 15 کیلومتر خارج از مومباسا است. شما می توانید با بلیط بصورت آنلاین ، در ایستگاه قطار یا با شماره محلی 0709388888 تهیه کنید. کلاس اول 3.000 KSH ، کلاس دوم 1.000 KSH ، ارزان تر از اتوبوس ها است. بنابراین باید در فصول بالا و تعطیلات هرچه زودتر (تا 60 روز قبل) رزرو کنید.

نایروبی

سیستم اتوبوس کنیا عمدتا قابل اعتماد است. شرکت های اتوبوسرانی بسیاری وجود دارند که مسیرهای رفت و آمد به شهرهای مختلف کشور را دارند ، از جمله نایروبی ، مرکز شبکه اتوبوسرانی.

ماتاتوس (مینی بوس های 14-18 نفره) و شاتل ها (اتومبیل های 6 نفره) حالت حمل و نقل عمومی راحت ، ارزان (و اغلب تنها تنها) هستند که نایروبی را به شهرها و مقاصد گردشگری دره ریفت و مناطق مرتفع مرکزی مانند Naivasha ، Nyeri ، و غیره متصل می کند. نانیوکی ، ایزیولو و تیکا. Matatus را می توان از منطقه رودخانه رود تهیه کرد.

در این زمینه بسیار احتیاط کنید: سرقت کوچک یک نگرانی عمده است و نباید اشیای قیمتی مانند تلفن های همراه و کیف پول در اینجا به ویژه پس از تاریکی هوا و حتی در حین ماتو به نمایش در آمد (بخش ایمنی را در زیر ببینید).

بهترین روش اتصال به ماتاتو این است که تاکسی شما را رها کرده و مستقیماً در محل ماتاتویی که از آن سوار می شوید یا از آن بالا می روید سوار شوید. اگر از نایروبی سوار یک ماتاتو شدید ، مقصد خود را به راننده تاکسی بگویید تا در مکان صحیح شما را رها کند.

نایروبی

اگر شما را تحویل گرفتند ، سپس به راننده تاکسی محل استقرار خود و همچنین شرکت matatu را که استفاده می کنید بگویید (بلیط شما باید نام اپراتور را داشته باشد). بهتر است برای تهیه تاکسی از هتلی که در آن اقامت دارید ترتیب دهید. قیمت های ماتاتو ممکن است از 200 کیلوگرم در ساعت (ماتاتو تا Naivasha) تا 450 کیلو کیلوگرم (شاتل به نانیوکی) هزینه داشته باشد. قیمت بستگی به مسافت سفر دارد.

نایروبی به طور نامطلوبی از ترافیک بدی برخوردار است و در ساعات شلوغی (7-9 صبح ، 4.30 تا 6.30 بعد از ظهر) قسمت اعظم شهر متوقف می شود. تقریباً هر عادت بد رانندگی ، به ویژه توسط ماتاتوس و اتوبوس ، انجام می شود. اگر قرار ملاقات دارید باید مواظب رفت و آمد در نایروبی باشید ، ترافیک مانند هر شهر مهم دیگر بسیار بد است ، اما اگر از عقل سلیم و محلی یا راهنما استفاده می کنید ، باید بتوانید به مکان مورد نظر خود برسید.

اگر خود رانندگی با GPS ایده خوبی است ، حتی با توجه به کمبود علائم راهنمایی و رانندگی ضروری است. با این حال GPS می تواند شما را وسوسه کند که وقتی در ترافیک گیر کرده اید از میانبرهای برگشت استفاده می کنید که بن بست به نظر می رسد. به عنوان یک قاعده کلی اگر هیچ کس دیگری همان کار را امتحان نمی کند کوتاه مدت را انتخاب نکنید.

به دلیل خطر استخدام تاکسی در خیابان و گران بودن تاکسی های شرکتی ، بیشتر کاربران تاکسی در نایروبی با چند راننده تاکسی معتمد که در اطراف خانه و دفتر خود مستقر هستند روابط طولانی مدت برقرار می کنند. آنها برای همه چیز آنها را صدا می کنند و اگر در دسترس نباشد ، یکی از همکاران قابل اعتماد خود را به آنها می فرستد. چالش این است که اگر تاکسی معتبری ندارید یا نمی دانید چه کسی را بپرسید ، چه کاری باید انجام دهید.

تاکسی ها خیلی ارزان نیستند ، اما زندگی در شهر را حداقل در شب راحت و راحت می کنند. همیشه قبل از سفر قیمت ها را تنظیم و توافق کنید و پس از آن پرداخت کنید. می توانید تاکسی هایی را ببینید که در اطراف هتل ها و مناطق توریستی پارک شده اند ، گرچه غالباً قیمت های گزافی از آنها گرفته می شود.

تاکسی ها در هر طرف با یک خط زرد مشخص می شوند. اگر چندین توقف یا برای تجارت یا گردشگری انجام می دهید ، می توانید برای تمام روز یک تاکسی استخدام کنید. برنامه های تاکسی مانند MARAMOJA مورد علاقه محلی (که در شبکه های قابل اعتماد ساخته شده است) و مارک های بین المللی مانند Easy Taxi و Uber در نایروبی محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

اگر نیاز دارید خیلی سریع به جایی برسید و ترافیک بدنام نایروبی نامناسب است ، می توانید برای کسری از هزینه از اکثر گوشه و کنار خیابان یک بدا بدا (تاکسی موتور سیکلت) استخدام کنید اگرچه به دلیل ترس از تاکسی های موتور سیکلت ، بسیاری از افراد ترجیح می دهند بدا بدا را پیدا کنند از طریق برنامه ها پیاده روی به طور کلی در بسیاری از مناطق نایروبی برای خارجی ها ایمن در نظر گرفته نمی شود اما به دلیل ترافیک ، گاهی اوقات ضروری است.

اگر مقصد در بعضی مواقع کمتر از 3 کیلومتر فاصله داشته باشد ، بهترین راه رفتن می تواند باشد. به طور متوسط ​​، رسیدن به مقصدی که 4 کیلومتر دورتر از آن در دوره های شلوغ است ، ممکن است یک ساعت طول بکشد.

از ماتاتو (مینی بوس عمومی / اتوبوس های مسافربری) معمولاً برای مسافرت بین مرکز شهر نایروبی و حومه شهر استفاده می شود. اندازه Matatus متفاوت است ، بین Matatus 14 صندلی ون و اتوبوس های بزرگ 50 صندلی. در حالی که به طور کلی ایمن است ، باید توجه داشته باشید که بالغ ها سالانه در تعداد زیادی تصادف تصادف می کنند.

ماتاتوس ها معمولاً بیش از حد شلوغ است و افراد بیشتری از کمربند ایمنی برخوردارند و بنابراین در صورت تصادف ممکن است خطرناک باشند. از آنجا که هیچ شرایطی برای صدور مجوز وجود ندارد ، ماتاتوس ها معمولاً ضعیف رانده می شوند ، در حالی که رانندگان از جاده ها عبور می کنند ، سرعت زیادی را طی می کنند یا هنگام عبور اتومبیل از خطوط مقابله عبور می کنند.

در هر اتوبوس یک رسانا وجود دارد که از ماتاتو آویزان می شود و قیمتی (معمولاً بین 10 کیلو و 40 کیلوگرم) و مکانی را که ماتاتو در آن رانندگی می کند صدا می زند. اخیراً ، دولت تصمیم گرفته است ماتیتوس 14 نفری را در داخل نایروبی ، از ژانویه 2011 ، به امید کاهش ترافیک و حوادث در شهر ممنوع کند (که از سال 2011-2013 تاکنون ، یعنی تاکنون عملی نیست).

بهترین انتخاب احتمالاً اتوبوس های مسافرتی Double M یا سرویس اتوبوس City Hoppa و اواخر سرویس اتوبوس کنیا است. مراقب ترافیک در بزرگراه های بزرگ باشید ، نه تنها در ساعات شلوغی.

نایروبی شهرت دزدی دارد. مراقب باشید از ربودن و گرفتن ، هنرمندان موافق یا گروهی از افراد که شما را دنبال می کنند. کلاهبرداری مفصل است و می تواند حداکثر 10 نفر یا بیشتر با هم کار کنند. بهترین توصیه برای یک گردشگر این است که در مرکز شهر بمانید ، همیشه بدانید کجا هستید و وانمود کنید که می دانید کجا می روید (حتی اگر این کار را نکنید).

اگر خود را در منطقه ای ناآشنا دیدید بهترین شرط شما پیدا کردن تاکسی است (اگر راننده مشکوک به یک خارجی وحشت زده شود احتمالاً هزینه زیادی پرداخت خواهید کرد). مقادیر زیادی پول یا گذرنامه در خیابان حمل نکنید و تصور کنید کسی که بخواهد با شما درگیر شود فایده ای ندارد یا سعی دارد چیزی به شما بفروشد.

در سالهای اخیر ، جرم به میزان قابل توجهی کاهش یافته است ، اگرچه هنوز باید احتیاط کرد. اگر کسی باهوش بماند و ایمن بازی کند ، بدون اینکه زیاد بعد از تاریکی هوا دور بزند ، نایروبی مکانی امن برای اقامت است.

بیشتر افراد محلی افراد صادقی هستند که اگر به آنها نزدیک شوید با خوشحالی به شما کمک می کنند. کنیایی ها مردمانی مغرور هستند و گدایی زیادی مانند آنچه در برخی کشورهای دیگر مشاهده می کنید وجود ندارد.

برخی از افراد فرصت طلب در مراکز خرید آویزان می شوند و گدایی می کنند ، اما به طور کلی “متاسفم” ساده را می پذیرند و در صورت عدم دادن ، شما را تنها می گذارند. بسیاری از این “متکدیان” بچه ها یا بزرگسالان طبقه متوسط ​​هستند که فهمیده اند می توانند از استثمار خارجی ها سود ببرند و نباید آنها را تشویق کرد.

اگر شما به اندازه کافی خوش شانس باشید که به عنوان محلی (حتی در برخی از سافاری های منحرف توریستی) از یک زاغه نشین دیدن کنید ، فقیرترین فقرا را کشف می کنید که حتی گدایی نمی کنند.

در خارج از جوامع توریستی و مهاجران ، کودکان خردسال با دیدن خارجی ها هیجان زده می شوند. اگر پوست نرم دارید ، کودکان ممکن است به طرف شما بدوند تا سعی کنند با شما دست بدهند ، یا “mzungu” (شخص سفیدپوست) یا “حال شما چطور است” داد بزنند. بچه های بزرگتر محفوظ ترند و شما باید مراقب بچه های بزرگتر از 9 یا 10 سال باشید که سعی دارند حواس شما را پرت کنند یا به شما نزدیک شوند.

رزروبلیط ارزان نایروبی -مومباسا  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۲ دی ۱۳۹۹ ,
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 9 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=113177

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته