آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

آلماتی


آلماتی

شهر آلماتی پرجمعیت ترین شهر قزاقستان بعنوان مرکز اصلی تجاری در جنوب شرقی این کشور و در امتداد رشته کوههای مرتفع تیان شان و نزدیکی مرزهای قرقیزستان قرار گرفته است.مساحت این شهر ۳۲۵ کیلومتر مربع می باشد.نام شهر آلماتی در زبان قزاقی برگرفته از کلمه ی آلما به معنی سیب و آلماتی به مفهوم شهر پر از سیب اطلاق می گردد.در اکثر زبانهای ریشه ترکی، آلما به معنای سیب است.همچنین در نسخ قدیمی به جا مانده از مجارستان نام این شهر را آلما اتا در معنی پدر سیب می دانند که امروزه سیب به عنوان نماد این شهر شناخته می شود.

آلماتی شهری زیبا و سرسبز با خیابان های عریض، ساختمانهای زیبا، پارکهای متعدد و فواره های فراوان (بیش از ۱۲۰ فواره ی زیبا) است. خیلی ها به این شهر لقب شهر باغ را داده اند.در بهار حومه ی جنوبی شهر از شکوفه های سیب ، آلبالو ، گیلاس و زردآلو پوشیده می شود.این شهر با لباس سبز بر تن، نمای زیبای کوه های اطراف و ۸ هزار هکتار پوشش سبز در داخل شهر به شهری رویایی تبدیل گشته است.

آلماتی یکی از شهرهایی است که در سال های اخیر به دلیل مراودات تجاری و آموزشی روند رو به افزایشی از مسافرت داشته است. شهری ثروتمند که موسیقی و هنر زیبای قزاقی و همین طور غذاهای محلی بسیار خوشمزه آن را می توانید تجربه کنید. بیشتر ایرانیانی که به آلماتی سفر می کنند برای انجام فعالیت‌های تجاری و عمرانی عازم هستند. به خصوص در فصل پاییز سرمای قزاقستان باب طبع گردشگران گرمسیری نیست. در آلماتی زبان انگلیسی و فارسی به کارتان نمی آید. شاید تا حدودی ترکی – به سبب قرابت با آذربایجانی‌ها – بتواند راهگشا باشد اما باید راهنمای مجرب در کنارت باشد. تابلو و نام خیابان ها به زبان انگلیسی نیست. ولی گروهی از قزاق های علاقه مند در دانشگاه زبان مشغول یادگیری زبان فارسی هستند زیرا تجارت و گردشگری را بین دو کشور رو به رشد می بینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۹ دی ۱۳۹۵ ,
  • نویسنده: فربد اکوان
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=31714

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته