آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

بلونیا


بلونیا

 درباره شهر بولونیا| Bologna :

شهری در شمال ایتالیا و مركز استان بولونیا، دشتی حاصلخیز در كوهپایه رشته كوههای آپنینه. مركز بزرگ نقل و انتقالات و بازار كشاورزی، بولونیا مركز تلاقی جاده های اصلی و راه آهن است كه شمال ایتالیا را با مدیترانه و سواحل جنوبی آدریاتیك پیوند میزند.

صنایع اصلی تولید ماشینهای كشاورزی، فولاد، فراورده های غذایی، وسایل نقلیه موتوری و مواد شیمیایی است.
بولونیا مركز بزرگ آموزش و فرهنگ در دوره میانه و اوایل رنسانس بود. در مركز قرون وسطی ایی شهر ساختمانهای نما آجری و گچی سیمانی به رنگهای گرم، گذرگاههای مسقف با مغازه های كوچك، خیابانهای سنگ فرش شده زیاد و میادین بیشمار دیده میشود.
حاشیه مدرن شده، مركز شهر را احاطه كرده است. سن پترونیو (San Petronio) كلیسای پرابهت بولونیاست، كه رو به میدان بزرگ (Piazza Maggiore) كه میدان اصلی شهر است واقع شده. این میدان در سال 1390 شروع به ساخت شد، اما نماهای ظاهری آن هیچگاه كامل نشد. محوطه وسیع درونی به سبك گوتیك ساخته شده است.
از كلیساهای قابل توجه دیگر یكی سن دومنیكو (San Domenico) است، كه در سال 1221 بنا شد، اما بین 1729 تا 1732 كاملا اصلاح و دگرگون شد و دیگری هم سن فرانچسكو (San Francesco) كه ساخت آن از سال 1236 تا 1263 طول كشید و بعد از خسارت زیادی كه در جنگ جهانی دوم دید، مرمت شده است.
بولونیا مركز آموزش و نشر است و دانشگاه بولونیا، موزه های نقاشی، باستانشانسی و صنایع باستانی توسكان در آن واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ,
  • نویسنده: فربد اکوان
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=16248

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته