آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

فاماگوستا


فاماگوستا

فاماگوستا

فاماگوستا (ماگوسا، ماگوستا) در شمال شرقی قبرس قرار دارد. این شهر معروف مدیترانه ای دارای تاریخ غنی و فراوانی است و زیباترین کلیساها و ساختمانهای قدیمی با معماری مدرن را باید در فاماگوستا دید. مردم و دولت قبرس برای تاریخ و فرهنگشان ارزش بسیار قائل میشوند. فاماگوستا یکی از بهترین شهرهای قبرس برای گردشگری میباشد و تمام توریستهای به قبرس آمده را جلب تماشای خود می کند.

فاماگوستا همچنین دارای ساحلهای زیبا با شنهای طلایی می باشد که در شمال قبرس مشاهده می شود که خیلی کم یاب است. شما با شن های طلایی در تعطیلات در شهر زیبای فاماگوستا لحظات فراموش نشدنی خواهید گذرانید. کلیساهای زیادی در قبرس وجود دارد که تاریخ کلیساها مربوط به زمان قرن سوم میلادی میباشند که شما زیباترین ها را فقط در فاماگوستا می بینید.

شهر قدیمی فاماگوستا به صورت گسترده پایتخت تاریخی قبرس محسوب می شود. قدمت این شهر به 1100 سال قبل از میلاد می رسد. شهر فاماگوستا منزلگاه مناظر و مکان هایی مثل خرابه های شهر سالامیس – خانقاه سنت برناپاس – مسجد لالا مصطفی پاشا – کلیسای جامع سنت نیکولاس و برج اوتلو می باشد.

 

جاذبه هاي گردشگری فاماگوستا

شهر خراب سالامیس

قدمت این شهر به 1100 سال قبل از مسیح برمیگردد. کاشف خرابه های سالامیس توسر پسر تلمن پادشاه جزیره یونانی سالامیس بود. بعد از کشتن برادرش در جنگ ترووا از طرف پدرش به تبعید محکوم شد و به جزیره قبرس نقل مکان کرد و در اینجا خرابه های سالامیس را به تصرف خود درآورد. این شهر که در قرن چهارم بر اثر زلزله از بین رفته بود دوباره بازسازی شده و با نام قسطنطنیه پایتخت جزیره شد.

مسجد لالا مصطفی پاشا

در اصل با نام کلیسای جامع سنت نیکولاس شناخته شده و بعدها با نام مسجد سنت صوفیا در فاماگوستا یکی از بزرگترین ساختمان های قرون وسطی در این شهر محسوب می شود.

که بین سالهای 1298 و 1400 ساخته شده و در سال 1328 به کلیسای جامع موقوف شد. این کلیسا بعد از حمله عثمانی در سال 1951 به قبرس و تصرف فاماگوستا به مسجد تغییر یافت و امروزه به عنوان یک اثر قدیمی مورد توجه گردشگران قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ,
  • نویسنده: فربد اکوان
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=619

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته