آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

نجف


نجف

نجف

در شهر نجف به کجا برویم؟

اما گذشته از حرم حضرت علی (ع)، در شهر نجف به کجاها برویم؟

در این شهر مقدس به مسجد حنانه سر بزنید. این مسجد در محله ی حنانه واقع شده است و مکانی مقدس و مورد احترام مسلمانان می باشد.

اگر بخواهید از مقبره ی کسی که حوزه ی علمیه ی نجف را بنیان گذاشت، دیدن کنید؛ می باید به آرامگاه شیخ طوسی بروید. آرامگاه شیخ طوسی در واقع جایی ست که او در آن می زیسته است و پس از مرگش، همان جا را به آرامگاه وی تبدیل کردند.

پس از این که به آرامگاه شیخ طوسی رفتید، همان مجاور مسجد شیخ طوسی را نیز می توانید ببینید. این مسجد بنایی زیبا و با ظرافت معماری اسلامی به نظر می رسد.

از مشهورترین مساجدی که در تور نجف توصیه می کنیم به دیدن آن بروید، مسجد هندی می باشد. زمانی که به دیدن مسجد هندی می روید، سر زدن به کتابخانه ی آیت الله حکیم را نیز از دست ندهید.

مسجد شیخ انصاری، مسجد صافی صفا، مسجد خضراء، مسجد جواهری، و … از دیگر مساجد معروف و صاحب نام هستند که در تور نجف خواهید دید.

همین طور به جز کتابخانه ی آیت الله حکیم، کتابخانه های امیر المومنین، کتابخانه ی حیدریه و… نیز در نجف دیدنی هستند و حتما باید سری به آن ها بزنید.

در کتابخانه های نجف اشرف کتاب های فوق العاده ارزشمندی از علم، دین و تمدن خواهید یافت. در میان این کتاب ها همین طور نسخ قدیمی و نفیس وجود دارد که دیدن آن ها لازمه ی شرایط خاصی است.

اگر فرصتی برایتان باقی ماند، می توانید به زیارت آرامگاه بزرگانی چون مقدس اردبیلی، علامه حلی، سید محمد کاظم یزدی، میرزایی نائینی، شیخ مرتضی انصاری، آخوند خراسانی، آیت الله بهبهانی ، حسین قمی، شیخ محمد حسین غروی اصفهانی، شیخ الشریعه اصفهانی، سید محمد سعید حبوبی، شیخ محمد حسن آشتیانی، سید محمود شاهرودی و… بروید.

رزرواسیون بلیط 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۴ آبان ۱۳۹۵ ,
  • نویسنده: فربد اکوان
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=24711

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته