آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

صباح


صباح

ایالت صباح

کشور مالزی با دو بخش شرقی و غربی که توسط دریای جنوبی چین ازیک دیگر جدا شده اند، توانسته است حداکثر استفاده را از امکانات محیطی نظیر جنگل های گرمسیری، شرایط جزیره ای و شبه جزیره ای، احاطه شدن با دریاها و آب ها، داشتن جزایر متعدد، ورزش های آبی، تنوع غذایی و آثار تاریخی و در کل زیر ساخت های بهینه مرکب از اکوتوریسم و گردشگری، حداکثر استفاده را نماید. جای جای این کشور در مناطق مختلف مهد گردشگری این ناحیه را تشکیل می دهند. از مناطقی که مورد توجه مسافران و سیاحان و گردشگران قرار دارند، می توان به ایالت صباح در این کشور اشاره داشت.

ایالت صباح نیز سرشار از امکانات طبیعی و زیرساخت های گردشگری است و توانسته با استفاده از این صنعت رونق مناسبی را در گردش چرخ های صنعت گردشگری و هتلداری ایجاد نماید.تورهای صباح و تورهای مالزی امروزه طرفداران خاص خود را دارند که تعدادشان هم کم نیست.با آسمان پر ستاره پرشیا همراه باشید تا با ایالت صباح واقع در کشور مالزی، بیشتر آشنا شویم.

موقعیت جغرافیایی ایالت صباح در کشور اندونزی

می دانیم که کشور مالزی از یک بخش جزیره ای در شرق و یک بخش شبه جزیره ای در غرب تشکیل شده است که توسط دریا به دو بخش جداگانه تقسیم می شوند. بخش غربی در شبه جزیره مالایی واقع شده است و بخش شرقی در جزیره بورنئو موقعیت یافته است. در شرقی ترین قسمت و به سمت شمال، یعنی در نقطه شمال شرقی کشور مالزی ایالتی وجود دارد که با جاذبه های افسون کننده خود، امروزه مقصد هزاران گردشگر شده است. ایالت صباح یکی از زیباترین بخش های کشور مالزی است.

دو ایالت بزرگ مالزی در جزیره بورنئو قرار دارند. اولین آنها ایالت ساراواک است و دومی همین ایالت صباح است. ایالت ساراواک در جنوب شرقی ایالت صباح واقع شده است. مرکز این ایالت شهر کوتا کینابالو است. در خصوص مالکیت این ایالت هنوز میان کشور مالزی و فیلیپین اختلافاتی وجود دارد.

وضعیت آب و هوای ایالت صباح

شرایط  کلی جوی حاکم بر ایالت صباح متشکل از آب و هوای گرمسیری و استوایی که دارای فصول خاص بارش است و این امر تابعی از موقعیت یابی جغرافیایی این ناحیه است. معمولا در زمان بارش های موسمی از گرایش گردشگران برای حضور در این مناطق کاسته میشود. میانگین درجه حرارت و دما در نقاط مختلف بین 20 الی 32 درجه سانتی گراد متغییراست. فصل بارش در ایالت صباح از ماه اکتبر میلادی تا ماه فوریه میلادی به طول می انجامد. پستی و بلندی های موجود در این منطقه از نظر دمایی تا حدودی با هم تفاوت دارند. درکل فصل های ایالت صباح شامل فصل خشک و فصل بارانی است که در فصل خشک شمارتوریست های این منطقه افزایش میابد و بالعکس در فصول بارش با افت حضور گردشگران مواجه هستیم.

تاریخ ایالت صباح

ایالت صباح مالزی مانند تاریخ خود کشور مالزی درگیر حضور نیروهای خارجی بوده و در تلاش برای استقلال با سایرنقاط این کشورهمکاری داشته است. در خلال جنگ جهانی دوم زمانی که پای ژاپنی ها و امپراتوری ژاپن به مالزی باز می شود، ایالت صباح نیز به اشغال این نیروهای خارجی در می آید. زمانی در حدود سه سال این سلطه خارجی بر ایالت صباح ادامه پیدا می کند تا پایان جنگ. با اتمام جنگ دوم جهانی و به سال 1946، ایالت صباح تبدیل به یکی از مستعمرات بریتانیا می شود و این امر تا حدود دو دهه بعد ادامه می یابد. در سال 1963 این ایالت موفق به کسب استقلال از بریتانیا می شود و در کنار دیگر مردمان ساکن در کشور مالزی، فدراسیون مالزی را شکل می دهند. ساراواک، شبه جزیره مالای، سنگاپور در کنار صباح این کنفدراسیون را شکل دادند.

اطلاعات ضروری در خصوص ایالت صباح

صنایع دستی و خوراکی های مختلف در گروه سوغاتی هایی هستند که گردشگران می توانند از ایالت صباح تهیه نمایند. چای، روغن نارگیل، سس چیلی از سوغلتی های خوراکی و صنایع دستی چوبی، حصیری و پارچه بافی های محلی از سوغات های دیگرهستند. فرودگاه بین الملی کوتا کینابالو محل ورود مسافران به این ایالت از طریق هوایی است. وسایل حمل نقل عمومی نیز به راحتی در دسترس مسافران قرار دارد.

جاذبه های گردشگری ایالت صباح

اکوتوریسم و طبیعت زیبا مهم ترین شاخصی است که در رشد گردشگری مالزی و ایالت صباح نقش داشته است و توانسته این ناحیه را از نظر اقتصادی نیز توسعه دهد. با آسمان پر ستاره پرشیا همراه باشید تا تعدادی از جاذبه های ایالت صباح را به شما نشان داده وتصویری کلی از آنچه در صباح خواهید یافت عرضه داریم.

ملیائو باسین لما دانوم: این ناحیه که به “دنیای گمشده صباح” نیز معروف است شامل یک گشت و گذاردردل طبیعت زیبای صباح است که متشکل ازچندین جنگل، آبشار و گونه های کم نظیر جانوری و گیاهی است. برخی از نقاط این جنگل پل هایی دارد که در ارتفاع و میان درختان نصب شده اند.

پناهگاه حیات وحش کیناباتانگان: یک منطقه برای حفاظت از گونه های جانوری در حال انقراض است. حیواناتی نظیر کرگدن های سوماتران، میمون های پوزه دراز و فیل های آسیایی در این بخش وجود دارند. بازدید ازاین پناهگاه حیات وحش با توجه به تفاوت های زیست جانوری مالزی با کشور ما می تواند جذاب باشد.

کوه و پارک  کینابالو: اگر قصد دارید از چشم انداز عالی نسبت به صباح بهره مند شوید به یکی از بلند ترین قله های این منطقه یعنی کوه کینابالو با ارتفاع 4 هزار متر بروید. تنوع زیست گیاهی و جانوری در این منطقه بی نظیر است. پارک کینابالو هم درهمین جا قرار گرفته است.

مرکز توانبخشی اورانگوتان سپیلوک: این مرکز پناهگاهی برای اورانگوتان ها می باشد تا این حیوانات با بازیابی توان زیست در محیط و ورود به چرخه بقا از امکان بیشتری برای زندگی برخوردارباشند. دیدارازاین پناهگاه درذخیره گاه جنگلی کابیلی- سپیلوک فرصت مناسبی برای این تجربه جدید است.

مسجد شهر کوتا کینابالو: این مسجد با معماری زیبا درسال 2000 درشهرکینابالوافتتاح شده وبه مسجد شناورنیزشهرت دارد.

پارک تونکوعبدالرحمن: این پارک متشکل ازفضای پنج جزیره است و فرصت مناسبی برای انجام تفریحات آبی و بازدیدازجزایر مرجانی را فرآهم کرده است. آب های این مناطق نسبتا کم عمق است.

پارک ملی سیپادان: این پارک با امکانات و فضای طبیعی عالی محل مناسبی برای انجام ورزش غواصی است.

روستای فرهنگی ماری ماری: اگر به فرهنگ مالزی علاقه دارید و تمایل دارید با مردمان بومی و رسومات آن ها وقت بگذرانید

می توانید به این روستا بروید. آتش بازی های خاص و تماشای مراسم خال کوبی های بومی می تواند برای گردشگران جذاب باشد.

معبد بودایی پوجیه شیه: یک معبد بودایی است که در سال 1987 توسط وزیرامورخارجه وقت ایالت صباح در محل تپه تاناه ساخته شده است.

این ها تنها گوشه ای از جذابیت های ایالت صباح است که گردشگران امکان تجربه آن را دارند. تور لیدرهای آسمان پر ستاره پرشیا که هم به چند زبان محلی و بین المللی مسلط هستند و هم دانش به روزی از مقاصد گردشگری مالزی دارند، می توانند جذابیت های بیشتری را درتور صباح برای گردشگران آشکار نمایند. توصیه ما این است که قبل از هر اقدامی برای مسافرت نسبت به کسب دانش مناسب در خصوص مقاصد مورد نظر از طریق کارشناسان این مجموعه به صورت کاملا رایگان اقدام نمایید. در قدم بعد می توانید پیشنهادات و آفر های قیمت تور مالزی و تور صبا ح را دریافت نمایید و با سایر پیشنهادات مقایسه کنید، قطعا با این اقدام تفاوت را احساس خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۱ تیر ۱۳۹۵ ,
  • نویسنده: فربد اکوان
  • زمان مطالعه: 5 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=53764

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته