آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

سنت پترزبورگ


سنت پترزبورگ

درباره سنت پترزبورگ Saint Petersburg:

سنت پترزبورگ دومین شهرستان روسیه با جمعیت بیش از 5 میلیون  نفر در نوک شرقی دریای بالتیک و رودخانه Neva می باشد.

این شهرستان که قبلا به عنوان پتروگراد (Петроград)، و بعد از لنینگراد (Ленинград) شناخته شده بود.نام مستعار سنت پترزبورگ از  ونیز شمال بر گرفته شده است.

این شهر جادوئی دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد که از جمله انها می توان به  موزه ی ارمیتاژ ، کاخ زمستانی از سلسله رومانف که هر دو یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مجموعه های جهان هنر، گنج، و آثار باستانی، و یکی از زیبا ترین ساختمان ه بشمار می روند نام برد.

 تاریخچه سنت پترزبورگ

این شهرستان توسط پتر کبیر در سال 1703 تاسیس شد. این شهر در قلمرو شهر Inkeri از NIEN که مرکز استان فینو-Ugric Ingermanland که بخشی از نووگورود جمهوری، و سوئد بود. اولین شهرک در این منطقه در تاریخ 2500 سال پیش ساخته شد که باستان شناسان گورهای قدیمی پر از گنجینه های نقره (izhora) را در آن یافت شد. ر طول دوران شوروی است.

 آب و هوا سنت پترزبورگ

به دلیل موقعیت در شهرستان در 60 درجه سانتی N دریایی خاکریزی از رودخانه Neva در سن پترزبورگ در طول شب های سفید تنوع فصلی بزرگ در طول روز به وجود آورده است.
 در پایان دسامبر روز کمتر از 6 ساعت می شود، اما هوا هرگز تیره تر از گرگ و میش در طول فصل شب های سفید در ماه ژوئن نمی شود. این شهر نه تنها روز در اواخر پاییز بلکه در اوایل زمستان بسیار کوتاه است اما آب و هوا صاف و آسمان آبی دیده می شود.
خشک ترین فصل را با حداقل بارش اوایل بهار است. ژوئیه و اوت معمولا پر باران ترین فصل سال به شمار می رود.در ماه نوامبر تا مارس خیابان نئوکلاسیک سنت پترزبورگ نیز با برف تزئین می شود و دمای هوا  به نقطه انجماد  می رسد.

جاذبه های توریستی بزرگ و برخی از هتل ها با نرخ های پایین تر در ماه نوامبر تا مارس باز است. معمولا رودخانه ها و کانال ها در طول این زمان منجمد و شهر با برف پوشیده شده است . این سرما و یخبندان باعت ترافیک سنگین در این شهر می شود.

آوریل خیابانها در لجن تحت پوشش برف ذوب شده قرار می گیرند و در ماه ژوئن اوج فصل توریستی در طول سال می باشد. در این ماه شب های سفید (تقریبا 11 ژوئن – 2 ژوئیه) به صورت گرگ و میش می شود.

ژوئیه و اوت معمولا گرم ترین ماه سال برای این شهر می باشد. در این ماه ها هوا  به ندرت گرم می شود.

اواخر ماه سپتامبر، اوایل ماه اکتبر دوست داشتنی ترین ماه در این شهرستان است.

شهر مسکو 

تور روسیه 

هتل های روسیه 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ,
  • نویسنده: فربد اکوان
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=447

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته