آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تورنتو


تورنتو

تورنتو

موقعیت مکانی و آب و هوا

تورنتو بزرگترین شهر کانادا و پنجمین شهر پر جمعیت آمریکای شمالی می باشد که دارای جمعیتی در حدود 2.7 میلیون نفر است.
این شهر، در سرزمینی مسطح واقع شده است و تپه هایی در مسیر این شهر قرار دارد. بزرگترین منطقه تورنتو را به اختصار GTA می نامیم که 5.6 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. دولت کانادا انتظار دارد که جمعیت GTA تا سال 2025 به 7.7 میلیون نفر برسد.
تورنتو در جنوب انتاریو واقع شده است. 8 میلیون نفر – بیش از یک چهارم کل جمعیت کانادا – در این منطقه پر تراکم از نظر جمعیتی زندگی می کنند.
ارتفاع تورنتو – 43 درجه شمالی – مشابه با بوردو فرانسه و – در نیمکره جنوبی – کریس چرچ نیوزلند است. گرچه آب و هوای تورنتو تا حدی به واسطه داشتن Great Lakes معتدل شده است اما این معتدل بودن بیشتر از بوردو و کریس چرچ می باشد و همچنین دارای تابستان های گرمتر و به نسبت زمستان های سردتر است.

ویژگی ها
شعار شهر تورنتو، “تنوع در استعداد” است. شهرتورنتو به خاطر داشتن فرهنگ ها، زبان ها، غذا و هنرهای مختلف در جهان به خود می بالد. نیمی از جمعیت شهر تورنتو، جزء مهاجرین هستند.

کسب و کار
مجله فوربس با عنوان “شهرهای قدرتمند اقتصادی جهان” به بررسی این موضوع پرداخته و در این بین، شهر تورنتو را در میان 10 شهر برتر قرار داده است.
طبق مطالعات مجله فوربس، شهرهای توانمند مانند تورنتو به دلیل اندازه اقتصادشان، دورنمایی که برای خود تصور کرده اند، هزینه زندگی و کیفیت زندگی، به جذب سرمایه می پردازند. مجله فوربس، شهر تورنتو را به عنوان قلب اقتصادی کشورهای ثروتمند جهان می داند که تا سال 2020 به بسیاری از اهداف خود دست می یابد.

10 شهر دیگر با قدرت اقتصادی بالا که مجله فوربس به معرفی آن ها پرداخته است عبارتند از: لندن، هونگ کنگ، نیویورک، توکیو، شیکاگو، سئول، پاریس، لس آنجلس و شانگهای.
تورنتو، مرکز مالی/ بانکداری کانادا و همچنین محل اصلی مبادلات سهام با نام مبادلات سهام تورنتو می باشد.
تورنتو پس از سن فرانسیسکو و نیویورک، دارای سومین رتبه در بین بزرگترین شهرهای با شرکت های انبوه IT است.
علاوه بر IT و منابع مالی فراوان حاصل از منابع طبیعی مانند هیدروالکتریسیته و مواد خام، به تورنتو و شهرهای حومه کمک کرده است تا به مراکز اصلی صنعتی که تولید کننده بیش از 50 درصد تولیدات کارخانه ای می باشد دست یابد.
بر اساس وضعیت اقتصادی فعلی در دنیا، بانک های کانادا دارای مشکلاتی با شدت مشکلات بانک های اروپایی و آمریکایی نیستند و دارای برگه توازن قدرتمندی می باشند.
آمار نشان می دهد که 86800 شغل تمام وقت و 42100 شغل پاره وقت در سال 2010 در منطقه تورنتو ایجاد شده است. در نتیجه این شغل ها، نرخ بیکاری در سه ماهه اول سال 2011 در منطقه تورنتو به پایین تر از 7.7% رسیده است.
در کدام قسمت تورنتو زندگی کنیم؟
حومه شهر مانند نورث یورک، مارکهام و ریچموند هیل (شمال، شرق) و منطقه هالتون (برای نمونه اُکوایل و میلتون) از جمله مناطقی هستند که مورد علاقه خانواده ها در بین بهترین مکان های زندگی در تورنتو می باشند.

مردها و زن های مجرد، قسمت مرکزی شهر را ترجیح می دهند چرا که بازار مشترک در یک دهه اخیر بوده است.

مسکن سازی توسط دولت در بعضی بخش های غرب تورنتو به گونه ای فعال دنبال می شود و بیشترین نرخ جرم و جنایت نیز در همین منطقه مانند جین و فنچ، لاورنس هایتس و بخش هایی از اِتوبیکوک مانند رِکس دال به ثبت رسیده است. در قسمت مرکز شهر تورنتو، پارک دال، سنت جیمز، ریجنت پارک و ماس پارک، دارای بیشترین میزان جرم هستند. در بخش شرقی تورنتو، بخش هایی از اِسکاربرو مانند مالورن نیز دارای بیشترین میزان جرم می باشند.
روی هم رفته، میزان جرم و جنایت در تورنتو در قیاس با شهرهای امریکای شمالی مانند دیگر شهرهای کانادا از جمله ونکوور، مونترال، ادمونتون، هالیفاکس و وینگپینگ پایین می باشد.
میزان جرم و جنایت در منطقه بزرگ تورنتو نسبت به خود شهر تورنتو، پایین می باشد. نواحی مانند مارکهام، ریچموند هیل، ووگان، اوکوایل و برلینگتون دارای میزان جرم کمتر از نصف میزان جرم و جنایت شهر هستند..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ,
  • نویسنده: فربد اکوان
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=28838

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته