سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران – قازان

1-با توجه به اطلاع عموم مردم منطقه از مشکلات انتقال وجود اتباع ایران از طریق بانکی  تقاضا می گردد هموطنان عزیز از همراه داشتن مبلغ بسیار بالا  بویژه در اماکن عمومی همچون بازارهای محلی و وسائط نقلیه عمومی ( مترو ، اتوبوس و تاکسی های غیر آژانسی) خودداری نمایند.

2-تجار- بازرگانان ، دانشجویان و توریست های ایرانی به هنگام ورود به روسیه حتما از طریق هتل محل اقامت خود و یا اقوام ودوستانی که ایشان را دعوت کرده اند برای ثبت گذرنامه حداکثر تا سه روز کاری از زمان ورود اقدام مقتضی بعمل آورند.

3-از همراه داشتن سایر مدارک همویتی همچون شناسنامه ، کارت ملی ، کارت پرسنلی و سایر کارتهای دیگر بویژه کارتهای نهادهای انقلابی خودداری نمایند.

4-از همراه داشتن بار اضافی هنگام سوار شدن به هواپیما خودداری نمایند چرا که در برخی فرودگاهها ، علاوه بر جریمه اضافه بار مشکلاتی ویژه ای برای طرف ایرانی بوجود آمده تا برای مساعدت به سوار شدن به هواپیما مجبور به پرداخت مبالغ اضافی شوند.

5-از پذیرفتن هرگونه بسته از افراد ناشناس خودداری نموده و از الصاق برچسب بار خود بر روی بار همراه دیگران بطور جدی ممانعت بعمل آورند.

6-خوش اخلاقی و صبر بهترین راه حل رفع مشکلات خواهد بود .

7-مراجعه به نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران جهت ثبت ورود در آن جمهوری بمنظور امکان پیگیری مشکلات احتمالی توصیه می گردد.

8-همراه داشتن شماره تلفن های ضروری این کشور شامل شماره تلفن پلیس محلی و نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در این کشور توصیه می گردد.

9-ارتباط با مقامات رسمی مقیم در این کشور بویژه در مراسم های مختلف برگزار شده از سوی سفارت علاوه بر ایجاد مصونیت نزد کشور پذیرنده مفید ارزیابی می شود.