آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران – مرو


سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران – مرو

1-همراه داشتن هرگونه مواد مخدر ( اعم از تریاک هروئین و …. ) و به هر ميزان در ترکمنستان ممنوع بوده و حمل كننده اين گونه مواد بلافاصله بازداشت و هیچگونه توجیهي و حتی تجویز پزشک از سوي مقامات اين كشور پذیرفته نمی شود. درصورت كشف يا مشاهده مواد مخدر توسط پليس تركمنستان فرد به حبس هاي طولاني مدت محکوم وکلیه اموال منقول وغیر منقول وي مصادره می گردد لازم به ذکر است داروهای کدئین دار نیز درردیف داروهای مخدر محسوب می گردند.

2-ضمن توجه به مدت اعتبار روادید از وجود صفحات خالی درگذرنامه جهت سفر به کشور ثالث مطمئن و از در اختيار گذاشتن مدارک شخصي و مسافرتي خود به افراد ناشناس جداٌ خودداری گردد.

3-برابر قوانين جاري اين كشور اتباع خارجي مي بايست حداکثر ظرف مدت 48 ساعت پس از ورود به خاک ترکمنستان حضور خود را اداره مهاجرت به ثبت برسانند درغیر اینصورت به جریمه نقدی محکوم خواهند گرديد.

4-حمل سلاح های سرد وگرم، حمل وخرید وفروش اشیای عتیقه، جواهر آلات سنتی و فرش های قدیمی ممنوع بوده و در صورت مشاهده توسط مقامات محلي جرائم سنگین ازجمله حبس را به دنبال خواهد داشت.

5-داشتن روابط نامشروع ،مصرف مشروبات الکلی، بر همزدن نظم عمومی ،رانندگی درحال غيرطبيعي و رفت و آمد درخیابان بعد از ساعت 11 شب در ترکمنستان جرم تلقي گرديده و متخلفین به دادگاه معرفی شده و به پرداخت جرائم نقدی و پانزده روز زندان و اخراج از ترکمنستان محکوم خواهند شد.

6-قاچاق حیوانات وحشی تحت حفاظت دولت ( ثبت شده درکتاب سرخ )جرم محسوب می شود

7-مصرف سیگار درمعابر عمومی ، پارک ها واماکن سرپوشیده عمومی و ادارات دولتی ممنوع بوده و جریمه نقدی در پي خواهد داشت.

8- راه اندازی جشن و شب نشینی درمحل سکونت پس از ساعت 23 ممنوع و متخلف تحت پيگرد قانوني قرار خواهد گرفت.

 

 

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته