آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

روسیه


روسیه

روسیه

پایتخت: مسکو
زبان رسمی: روسی
واحد پول: روبل
دین:مسیحیت (مسیحیت ارتدکس بزرگترین دین و دین سنتی روسیه)، اسلام، بوداگرایی، یهودیت

St. Basil's Cathedral in Moscow

جمهوری فدرال روسیه کشوری در شمال اوراسیا (بزرگترین قاره در مقایسه با سایر قاره ها و از ترکیب قاره اروپا و آسیا شکل گرفته است) می باشد که با داشتن 800،075،17 کیلومتر مربع مساحت از شمال قاره پهناور آسیا تا قاره سرسبز اروپا گسترده شده است.

به دلیل اینکه این کشور بیشتر در عرض های بالای جغرافیایی قرار گرفته است. بیشتر مناطق آن سردسیر است حتی کشاورزی در این مناطق به دلیل شرایط آب و هوایی ممکن نمی باشد. روسیه چهارمین کشور پرجمعیت در سال 2015 با حدود 144/000/000 میلیون نفر شناخته شده است. پایتخت این کشور فدرال شهر مسکو می باشد که در بخش اروپایی کشور و بزرگترین شهر اروپاست.

موقعیت جغرافیایی روسیه

روسیه شامل 9 منطقه زمانی بوده و محدوده ی وسیعی از عوامل طبیعی را به هم متصل می کند. روسیه از شمال غربی تا جنوب شرقی با کشور های نروژ، فنلاند، لتونی، لیتوانی، لهستان، بلاروس، اوکراینی، گرجستان، آذربایجان، قزاقستان، چین، مغولستان و کره جنوبی هم مرز می باشد. و با ژاپن و امریکا دارای مرز دریایی می باشد. در این کشور بزرگترین رود اروپا بنام رود ولگا به طول 3531 کیلومتر جریان دارد.

The Kremlin and the Moscow River

زبان روسیه

تنها زبانی که در روسیه از سال 1917 تا به امروز صحبت میشده است ، زبان روسی می باشد. اما قانون اساسی کشور روسیه به جمهوری های جداگانه این اجازه را داده که به صورت نیمه رسمی در کنار زبان روسی از زبان بومی بهره مند باشند. سایر زبان ها از جمله : بلاروسی (Belarusian) و اوکراینی (Ukrainian) می باشد.

آب و هوا روسیه

از نظر آب و هوایی کشور روسیه دارای تنوع بالایی می باشد اما آب و هوای مناطق استوایی در این کشور دیده نمی شود. به همین دلیل بهتر است گردشگرانی که قصد سفر به این کشور را دارند از وضعیت آب و هوایی این کشور اطلاعات لازم را کسب نمایند.

بهترین زمان سفر به روسیه

ماه ژوئن ماه خوبی برای سفر به روسیه است ، زیرا هوا گرم است اما گرم نیست ، برای گشت و گذار در هر دو شهر و طبیعت مناسب است. در این ماه دمای متوسط ​​22 درجه سانتیگراد در مسکو و 20 درجه سانتیگراد در سن پترزبورگ است ، در اواخر بعد از ظهر آفتاب زیاد و برخی از رگبار باران است. در پایان ماه ژوئن ، جمعیت تابستان در حال افزایش است و قیمت ها نیز افزایش می یابد. دلیل دیگر رسیدن اوایل تابستان است. 

 12 ژوئن روز روسیه ، یکی از مهمترین تعطیلات در این کشور است. اگر از آن بازدید کردید ، انتظار می رود بسیاری از مشاغل و جاذبه ها تعطیل شود ، مهمانی های وحشی در خیابان ها و برخی از خیره کننده ترین رژه های نظامی که تجربه کرده اید. 

در بیشتر روسیه ، سپتامبر (و در بعضی جاها خیلی اوایل ماه اکتبر) تنها ماه است که واقعاً مانند پاییز احساس می شود ، دما در پایین تا میانه نوجوانی است و درختان در همه جا طلا می گیرند. با بازگشت بچه ها به مدرسه ، قیمت ها پایین می آید و جمعیت زیادی از بین می رود. در حالی که ممکن است در ماه سپتامبر با آسمان ابری و کمی باران روبرو شوید ، همچنین می توانید آفتاب زیادی داشته باشید و جشنواره های زیادی را به خود مشغول کنید.

بهترین زمان سفر به روسیه به عوامل زیادی بستگی دارد: مکانی که در آن کشور عظیم می روید ، کارهایی که هنگام فرود انجام می دهید (پیاده روی در اطراف دریاچه بایکال یا گشت و گذار در موزه های مسکو؟) و اینکه چقدر مایل هستید که شرایط شدید را تجربه کنید . 

هوا اگر پس انداز می کنید ، ماه های نوامبر و اوایل بهار (به ویژه ماه مارس) ماه های ارزان تری هستند ، اما هر دو بارانی هستند و از طرف سرد هستند و نوامبر بیشتر شبیه زمستان است تا پاییز. ماه های تابستان گران ترین ماه ها برای ورود به روسیه است ، زمانی که هتل ها به طور کامل رزرو شده و قیمت پرواز سر به فلک می کشد. تابستان همچنین به معنای دمای بسیار گرم ، ازدحام زیاد و صف های طولانی برای دسترسی به موزه ها یا گرفتن قایق برای گشت زدن در کانال های سن پترزبورگ است. 

 اگر می خواهید وقت خود را در فضای باز بگذرانید ، اوایل پاییز معمولاً بهتر از تابستان است. مکانهایی مانند حلقه طلایی (منطقه ای که در شمال شرقی مسکو گسترش می یابد) و دریاچه بایکال و کوههای اورال در پاییز خیره کننده هستند ، زیرا رنگ درختان تغییر می کند و رنگ قرمز کل منطقه را به خود اختصاص می دهد. 

بیشتر مسیرهای کوهستانی در پاییز باز هستند و هوا برای پیاده روی های طولانی مناسب است. دریاچه بایکال در زمستان به همان زیبایی است و آب در زیر سطح یخ زده به رنگ آبی تیره دیده می شود و فرصتی باورنکردنی برای اسکیت روی بزرگترین دریاچه آب شیرین جهان را ارائه می دهد.

 

تابستان: بیشتر افرادی که به روسیه سفر می کنند ، تابستان می رسند ، بخشی از این ترس آنها از ایده زمستان روسیه است. بازدید از تابستان فواید خود را دارد ، زیرا در بیشتر شهرها پارک ها و باغ های زیادی وجود دارد که مناسب برای گردش ، پیک نیک و استراحت در معرض آفتاب در تابستان است. 

سن پترزبورگ به ویژه در تابستان جذاب است ، زیرا این شهر پدیده ای را می شناسد که به “شب های سفید” معروف است ، وقتی که آسمان ها هرگز به تاریکی کامل نمی رسند و در عوض با رنگ های گرگ و میش در شب روشن می مانند. عیب سفر تابستانی گرما است ، زیرا در ماه های گرمتر دما می تواند به راحتی به اواسط دهه 30 سانتیگراد برسد و فضاهای تهویه مطبوع حتی در موزه های بزرگ مانند ارمیتاژ و دیگر جاذبه های توریستی محبوب به سختی به دست می آیند. ، AC ندارند.

پاییز: پاییز در روسیه کوتاه است و فقط دو ماه طول می کشد (سپتامبر و اکتبر). تا ماه نوامبر ، دمای زمستان در حال شروع شدن است و شما می توانید تا اواسط ماه نوامبر در بسیاری از شهرها برف انتظار داشته باشید. شب ها می توانند در پاییز سرد شوند ، بنابراین ممکن است به لایه ها و حتی یک ژاکت ضخیم نیاز باشد.

پاییز به معنی رنگهای قرمز و زرد زیبا در همه جا است ، اما همچنین به معنای جمعیت کمتری است ، زیرا بچه ها به مدرسه برمی گردند و بیشتر خانواده ها در این مدت مسافرت نمی کنند. این زمان مناسب برای یافتن معاملات پروازها و اقامتگاه ها و زمان بسیار خوبی برای بازدید است ، زیرا دما در مقایسه با سواحل شرقی ایالات متحده در همان زمان از سال خیلی سرد نیست.

زمستان: جادویی در روسیه پوشیده از برف وجود دارد که ارزش آن را دارد که یک سفر زمستانی را در نظر بگیرید. حتی در سیبری ، که دمای زمستان به راحتی می تواند به -40 درجه سانتیگراد برسد ، در ماه های سرد چیزهای زیادی برای دیدن و انجام وجود دارد-زندگی در زمستان متوقف نمی شود ، و خیابان های پر از یخ و کلیساهای رنگارنگ و برف آور هیبت آور هستند. زمستان ها در سراسر روسیه بسیار متفاوت است ، و گرچه سیبری دمای بسیار پایینی دارد ، اما زمستان های خشک با باد بسیار کمی نیز دارد و باعث راحتی بسیار راحت تری نسبت به انتظار پیاده روی در هوای منجمد می شود. 

 از طرف دیگر ، سن پترزبورگ مرطوب است اما هرگز واقعاً سرد نیست و دمای هوا به اندازه کافی زیر صفر است تا کانال ها برای تماشای منظره یخ بزنند. کتهای ضخیم ، چکمه های ضد آب غیر لغزنده و کلاه ها برای سفر زمستانی به روسیه ضروری است ، اما تا زمانی که به خاک سیبری نروید ، برای گذراندن یک سفر زمستانی به لباس و تجهیزات خاصی احتیاج نخواهید داشت.

 

بهار: بسته به جایی که در روسیه هستید ، اوایل بهار (مارس) ممکن است به معنای ذوب شدن برف و خیابان های بسیار مرطوب باشد ، یا یخ ترد هنوز همه چیز را پوشانده است. بارش برف در ماه مارس هنوز امکان پذیر است ، اما قطعاً تا آوریل اوضاع گرم می شود ، زیرا ماه باران و دمای حدود 10 درجه سانتیگراد را به همراه دارد. میادین و پارکهای روسیه پوشیده از گلهای روشن است ، بنابراین بهار یک زمان رنگارنگ است ، ایده آل برای گشت و گذار در پیاده روی. 

 مه به طور متوسط ​​حدود 9 روز باران می بیند و دمایی می تواند تا 19 درجه سانتیگراد نیز افزایش یابد. اگر می خواهید قیمت های ارزان تر و دمای گرم داشته باشید ، ممکن است ماه خوبی برای بازدید باشد ، زیرا قیمت ها هنوز پایین هستند و هوا برای پیاده روی و گشت و گذار مناسب است.

جذابیت روسیه

این کشور دارای 17 اثر تاریخی و فرهنگی ثبت شده در سازمان یونسکو و مکانهای حیرت انگیز بیشماری برای بازدید گردشگران می باشد.این کشور قصر ها، مکان هایی همانند: کاخ پترگوف، کلیسای اسحاق ، کاخ کرملین، میدان سرخ.

Lake Baikal in the summer

امنیت روسیه

کشور روسیه از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. با توجه به آمار سازمان جهانی جهانگردی، موترد نا امنی در شهر های این کشور نسبت به شهر های امریکایی و اروپایی بسیار کم است.

واحد پول روسیه

واحد اولیه ارز در روسیه روبل (ruble) می باشد که از 100 کوپک (kopeks) تشکیل شده است. با اینکه در برخی مراکز قیمت ها با دلار و یا سایر ارز های خارجی می باشد اما ارز رایج در فروشگاه ها و مراکز خرید و هتل ها فقط روبل می باشد.

غذا روسیه

خوراک های روسی تنوع خود را از سرزمین گسترده با چندین فرهنگ متفاوت روسی گرفته اند. اساس خوراک های روسی برگرفته از غذاهای روستایی رعیت های روسیه است با ترکیبی از انواع ماهی، مرغ، قارچ، میوه ها و عسل، غلاتی نظیر چاودار، گندم ، مواد لازم جهت پخت انواع نان، کوآس، سوپ ها و تاس کباب های خوش طعم روسی می باشد.

بسیاری از غذاهایی که در غرب به غذای سنتی روسی شناخته شده اند، در واقع از قرون 18 و 19 سرچشمه گرفته اند که معروف ترین آنها، ویل اورلوف( Veal Orloff)– غذایی با گوشت گوساله- بیف استراگانوف(Beef Stroganoff)– گوشت پخته با خردل- و چیکن استراگانوف(Chiken Kiev)– سینه مرغ بدون استخوان که با کره سیر و سبزی در نان پیجیده و سرخ شده – می باشند. همچنین می توان ازسرو انواع غذاهای قفقازی و تاجیکی لذت برد.

گذر زمان در تاریخ تحولات روسیه

گرچه روسیه تاریخ تحولی بسیار عظیم دارد. اما اگر بخواهیم تاریخ تشکیلات حکومتی را در این کشور رقم بزنیم به قرن 14 میلادی باز می گردد. از قرن نهم وارگ ها ، به رهبری یرودیک یکی از فرماندهان سپاه، شهر نووگراد را تأسیس کردند.

همچنین الگ برادر یرودیک شهر کیف را پایه گذاری کرد و آن را به عنوان پایتخت برگزید و در آن محل فرمانروایی خود را از سر گرفت. وارگ ها منطقۀ رس یا روس را تحت سلطۀ خود قرارداده و به همین علت به تدریج مردم این ناحیه این عنوان را به خود گرفتند. شهر مسکو در سال 1147 توسط بخشی بنام یوری دالگوری به عنوان پایتخت روسیه بنام نهاده شد. در قرن 13 روسیه مورد حمله مغول ها قرار گرفت.

سلسله رومانف توسط میخائیل رومانف پایه گذاری و تا انقلاب روسیه به حیات خود ادامه داد. پتر اول که به دلیل تحولات بزرگ و اصلاحات بسیاری که در ارتش و نظام اجتماعی کشور بوجود آورد، به پترکبیر معروف شد، در سال 1682 بر تخت نشست.

وی سنت پترزبورگ را با 18 استان تاسیس و آن را به عنوان پایتخت جدید روسیه معرفی نمود.پس از فوت پترکبیر در 1725، کاترین دوم به قدرت رسید که در این زمان روسیه در شرایط نامناسبی قرار گرفت.درطول جنگ جهانی اول، ذخایر مورد نیاز جنگ و امکانات و کالاهای مورد نیاز مردم رو به کاهش رفت و اعضای مجلس دوما دولتی موقت را به قدرت رساند.

گروه های مخالف باعث بوجود آمدن جنگ های داخلی بسیاری شدند. سرانجام در سال 1924، استالین به قدرت رسید. وی که به مبارزه فیزیکی لا مخالفان و صنعتی کردن کشور به صورت اجباری اعتقاد داشت در سای 1941 به مقابله با هیتلر برخاست که حاصل آن ویرانی بسیاری از شهرها و روستاهای روسیه بود. استالین در سال 1953 بر اثر حمله قلبی درگذشت.نظام شوروی در نهایت در دسامبر 1991 از هم فروپاشید.

رزروبلیط ارزان و آنلاین مسکو و سنت پترزبورگ از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تورهای روسیه
دیدنی های روسیه
هتل های روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ,
  • نویسنده: فربد اکوان
  • زمان مطالعه: 8 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=439

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته