آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

کوبا


کوبا

درباره کوبا

کوبا در 90 میلی سواحل کلیدی غرب، فلوریدا، قرار گرفته است که یکی از بزرگترین کشور جزیره کارائیب می باشد.

جزایر کیمن, جامائیکا و هائیتی در همسایه کوبا قرار گرفته اند. از جمله جاذبه های جغرافیای متنوع این کشور می توان زمین های کشاورزی آلیاژها، کوه های ناهموار، کلان شهرهای شهری، روستاهای استعمار عجیب و جالب و سواحل سفید، شن و ماسه را نام برد.

این جزیره به 15 استان و یک شهر خاص، جزیره یوونتود تقسیم می شود.

از جمله مناطق که قابل توجه گردشگران قرار می گیرد می توان روستایی پیناردلریو و دیگری ساحل Santiago de Cuba و بزرگترین شهرستان این کشور به نام هاوانا که با رنگارها و نفوذ آفریقایی تزئین شده است را نام برد که استعماری ترینیداد، و یک میراث جهانی یونسکو که در بین کوه ها با شکوه و دریا واقع شده است.

تحصیلات

با توجه به وجود سازمان آموزشی،  علمی و فرهنگی ، سازمان موسسه آمار، میزان سواد این جزیره 99.8 درصد ودر بالاترین سطح جهان است.
در زمان های گذشته این جزیره مورد توجه نظام آموزشی بسیار زیاد بوده است. از جمله مراکز آموزشی کوبا می توان به 47 لنگر دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی, 23 آموزش و پرورش اشاره کرد.
نظام آموزشی جزیره شامل تحصیلات اولیه و متوسطه میباشد که در پایان پایه دوره متوسطه آموزش و پرورش، دانش آموزان می توانند پیش دانشگاهی فنی را انتخاب کنید. دانش آموزان ممکن است پس از آن دانشگاه یا مراکز بالاتر عمومی را انتخاب کنند.

آب و هوای

این جزیره دارای آب و هوای نیمه گرمسیری می باشد که به دو فصل تقسیم شده است: مرطوب (در ماه مه و اکتبر ) و خشک (در ماه نوامبر و آوریل ). با این حال متوسط دما در کوبا 77 ° F  می باشد.

زبان

زبان رسمی مردم این جزیره اسپانیایی می باشد. اکثر مردم این جزیره تنها می دانن که اسپانیایی هستند. اما در شهرستانها بزرگتر و مناطق توریستی،به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

دین

دین اصلی مردم جزیره کاتولیک است.در میان تأثیرات سانتری باعث شده است که دین مردم این جزیره ترکیبی از مسیحیت و در غرب یوروبا آفریقایی و روم مسیحیت کاتولیک باشد.
از دیگر ادیان مردم جزیره میتوان به پالو Monte و Abakua، هر دو ریشه در سنت های آفریقایی دارد اشاره کرد.

جمعیت

کوبا پرجمعیت ترین جزیره در دریای کارائیب میباشد که بیش از 11 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر شامل چند قوم مختلف می باشد که با جمعیتی بالغ بر  65 درصد سفید، 24 درصد مخلوط نژاد، ده درصد سیاه و سفید و یک درصد چینی می باشد.

با توجه به نظام آموزش و پرورش رایگان، شهرستانها در حال تبدیل شدن به مردمی با آموزش عالی می باشد.

جمعیت  این جزیره 11.2 میلیون نفر می باشد و با وجود ریشه های بومی آن، اثرات عمیق ترین در فرهنگ کوبا هستندو در نفوذ اروپا، آفریقا و آمریکای شمالی می باشد.

تورهای مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ,
  • نویسنده: فربد اکوان
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=40793

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته