حکومت : جمهوری
پایتخت:قاهره
نوع حکومت: جمهوری
مذهب: اسلام (تسنن)
زبان: عربی
زبان رسمی: عربی
واحد پول:پوند مصری

این کشور در شمال شرقی قاره آفریقا واقع شده و شبه جزیره سینا که در قاره آسیا قرار گرفته , بخشی از قلمرو این کشور محسوب می شود. مصر در جنوب دریای مدیترانه و غرب دریای سرخ قرار داشته و از غرب با لیبی و از جنوب با سودان همسایه و از سوی شبه جزیره سینا با فلسطین مرز زمینی دارد.
حدود نیمی از جمعیت مصر شهرنشین هستند که بیشتر آنان در دو شهر بزرگ قاهره و اسکندریه و حومه آنها زندگی می‌کنند. از دیدگاه سیاسی و فرهنگی یکی از مهمترین کشورها در جهان عرب و خاورمیانه ‌مصر میباشد. بسیاری از شهروندان مصری به ریاست سازمان‌های بین‌المللی ملی و منطقه‌ای رسیده اند. دانشگاه الازهر مهمترین مرکز مذهبی جهان اسلام در این کشور قرار دارد.
تمدن در منطقه کنونی مصر که در کناره رود نیل شکل گرفته در زمره کهن‌ترین تمدن‌ها به شمار می‌آید که از حدود ۴ هزار سال پیش از میلاد موجود بوده است. مصر باستان سرزمین فراعنه بود و آثار تاریخی برجسته‌ای چون اهرام سه‌گانه و نیایشگاه بزرگ را از آن دوران به یادگار دارد. در اسطوره‌های سامی محل برآمدن پیامبرانی مانند یوسف و موسی را در همان دوران و در سرزمین مصر آورده‌اند.

سرزمین مصر به سه قسمت تقسیم می‌شود:

1. صحرای شرقی یا عربی.
2. شبه جزیره سینا و اراضی نیل.
3. صحرای غربی.

مصر آخرین کشوری است که رود نیل از آن می گذرد و سپس به دریای مدیترانه می‌ریزد. در محل پیوستن نیل به دریا، دلتای نیل به وجود آمده که سرزمین اصلی مصر و منطقه مهم کشاورزی این کشور میباشد که در اطراف این رود کشاورزی رونق بسیار دارد.
تاریخ و تمدن:

مصر یکی از قدیمی‌ترین کشورهای جهان است و تمدن آن – که در حاشیه رود نیل شکل گرفته – در زمره کهن‌ترین تمدنها محسوب می‌شود، چرا که از حدود 4 هزار سال قبل از میلاد به وجود آمده است. مصر باستان سرزمین فراعنه بوده و آثار تاریخی مهمی چون اهرام ثلاثه و معابد بزرگ را از آن دوران به یادگار دارد. بسیاری از پیامبران بزرگ مانند حضرت یوسف و حضرت موسی نیز در همان دوران در سرزمین مصر ظهور کردند.
در سال 332 ق.م اسکندر این سرزمین را تصرف کرد و تا سال‌ها بعد سلسله بطاسه که از جانشینان اسکندر بودند ، بر آن حکمفروا بود. در سال 641 میلادی (19 هجری قمری) در زمان خلیفه دوم اسلام ، مسلمانان این کشور را فتح کردند. از آن زمان مصر همواره جزء سرزمین‌های مهم حکومت اسلامی بوده و تا سال 1517 میلادی که دولت عثمانی بر مصر تسلط یافت در دست خلفای اموی و عباسی بود. در سال 1798 ناپلئون به آنجا لشگر کشید و در سال 1805 میلادی محمد علی پاشا از طرف دولت عثمانی حاکم آنجا شد و سلسله جدید مصر را تشکیل داد.

اهرام سه گانه:

ساختمان نخستین هرم مصری به 3 هزار سال پیش از میلاد مسیح برمی گردد و کار ساخت آخرین هرم آن در سال 1800 پیش از میلاد مسیح پایان یافت.
اهرام مصر که هر یک شاهکاری از معماری ، مهندسی و هنر به شمار می آیند، مقبره فراعنه بزرگ مصری هستند که در درون آنها اشیاء گرانبهای متعلق به فراعنه و لوازم زندگی آنها و بالاخره جسد مومیایی شده آنها قرارداده شده است. قدیمی ترین هرم مصری در ناحیه ساکرا قراردارد که به همین نام نیز خوانده می شود. بزرگترین هرم مصری ، هرم کئوپس است که در نزدیکی گینه در جنوب قاهره قرار دارد. هرم کئوپس در حدود 130000 مترمربع زمین را پوشانده است. ارتفاع اصلی آن حدود 144 متر بوده ولی اکنون به علت جابه جا کردن و برداشتن سنگهای بزرگ ارتفاعش به 135 متر رسیده است. کف این هرم مساحتی معادل 226 مترمربع را پوشانده است.
با کلیه پیشرفتهای علمی و تکنولوژی در دنیای امروز ، این کهن ترین بنایی است که در پرده ای از ابهام پوشیده شده. هنوز هم هیچ کس نمیتواند به دقت قدیم ، سنگهای ساختمانی را با همان ظرافت بسازد . هنوز استادان از روی هم چیدن سنگهایی به قطعات هفتاد تن مشابه آنچه که با دقت و وسواس عظیم در بنای هرم بزرگ به کاررفته است ، عاجزند . هنوز محاسبات ریاضی ما در اندازه گیری ابعاد زمین و حرکت سیاره ها از دقت و صحت محاسبات انجام شده در زمان بنای هرم بزرگ برخوردار نیست. اینکه چرا این تمدن درخشان ، هرمهای مصر ، در برهه ای از زمان درخشیده و سپس ناپدید شده است ، بر ما پوشیده می باشد. هنوز کاملأ مشخص نیست که آیا این قدرت علمی و هنری که انسان امروز تنها گوشه ای از آن را دریافته است , از یک مغز فوق انسانی و یا منبع فکری خارق العاده نشات می گرفته است. با توجه به آنکه بشر امروز هنوز در تنگنای این تمدن سردرگم است و می اندیشد که این امر یک مسئله خارق العاده و خاص و لذا سبب آن نیز خاص می باشد ، در هر حال منبع و منشا این ظرافت هنری و علمی در ساختمان هرم بزرگ و اهرام مصر هرچه باشد ، این حقیقت به جای خود باقی است که این ساختمان از چنان نبوغ و مهارت شگرفی برخوردار است که در طول تاریخ انسان ها نظیر آن مشاهده نشده و هر جسم یا ساختمان هرمی شکل که دقیقأ با ابعاد متناسب با هرم بزرگ مصر ساخته شود و در امتداد شمال و جنوب میدان مغناطیسی زمین قرار گیرد ، می تواند به پیرایش ، انعکاس و تمرکز میدان های انرژی منتهی شود. از آزمایش های متعددی که در درون اجسام هرمی شکل با ابعاد چند سانتی متر یا چند متر انجام شده ، این نتیجه حاصل گردیده که نوع جسم یا ماده ای که در ساختمان این اهرام به کار می رود به هیچ وجه در ماهیت میدان های انرژی که در درون آن ها متمرکز می شود تاثیر ندارد.
ابوالهول :

مجسمه ای است بسیار بزرگ که در صحرای مصر، در هشت کیلومتری قاهره قرار دارد. این مجسمه غول پیکر همچون یک نگهبان در برابر اهرام سه گانه ، در جیزه ، ایستاده است.
ابوالهول یک هیولای سنگی است که سری شبیه انسان دارد ، اما اندامش مانند اندام شیری است که بر زمین نشسته و پنجه هایش را جلو گذاشته است.
او دارای چشمان مرموزی است و تا به حال کسی نتوانسته معنای نگاه این چشم ها را درک و بیان کند. چشمان او با وقار خاصی به افق صحرا خیره مانده است.
بلندی پیکره ابوالهول 18 متر و درازای سطح قاعده اش حدود 58 متر است. گمان میرود که عمر این مجسمه درحدود 5000 سال باشد.

Visa Conditions

رواديد توريستي صادر نمي‌شود.
مدارك مورد نياز تجاري: اصل گذرنامه، 2 قطعه عكس و فرم پر شده

مدت انتظار: 40 روز ويزاي تجاري با دعوتنامه معتبر تجاري داده مي‌شود.

 

– پاسپورت
– فرم درخواست ویزای مصر
– دو عکس رنگی، زمینه سفید، ۶٫۴
– دعوت نامه مصر (روی سربرگ شرکت مصری)
ویزای تجاری مصر، یک بار ورود است. دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری سفر نیلی، در زمینه گرفتن روادید مصر به شما کمک می کند.
آدرس سفارت مصر در تهران، “ولنجک، خیابان ۱۶، پلاک ۱۳” می باشد.

Google Maps

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

رواديد توريستي صادر نمي‌شود.
مدارك مورد نياز تجاري: اصل گذرنامه، 2 قطعه عكس و فرم پر شده

مدت انتظار: 40 روز ويزاي تجاري با دعوتنامه معتبر تجاري داده مي‌شود.

 

– پاسپورت
– فرم درخواست ویزای مصر
– دو عکس رنگی، زمینه سفید، ۶٫۴
– دعوت نامه مصر (روی سربرگ شرکت مصری)
ویزای تجاری مصر، یک بار ورود است. دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری سفر نیلی، در زمینه گرفتن روادید مصر به شما کمک می کند.
آدرس سفارت مصر در تهران، “ولنجک، خیابان ۱۶، پلاک ۱۳” می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *