آلمان (اروپا)

آلمان

آلمان کشور وسیعی است که در میانه اروپا قرار دارد و با ۹ کشور دیگر هم مرز است .آلمان شرقی و غربی در سال ۱۹۹۰ میلادی با هم متحد شدند.
مساحت این کشور برابر با ۳۵۷۰۲۲ کیلومتر مربع است. این کشور جمعیتی بالغ بر ۸۳۲۵۱۸۵۱ نفر در خود گنجانده است.پایتخت این کشور برلین می باشد .مردم این کشور به زبان آلمانی سخن می گویند .

کشاورزی و صنعت :

فقط حدود ۶ درصد از مردم آلمان کشاورزند و محصولاتی چون گندم ، کتان ، جو ، سیب زمینی و انگور به عمل می آورند.بیش تر مردم آلمان در صنعت و بخش خدمات کار می کنند .در بیشتر جاهای این کشور کارخانه وجود دارد – منطقه رور قلب صنعت آهن ، فولاد و مواد شیمایی است.کالاهای آلمانی عبارت است از : خودرو ، دوربین ، کامپیوتر و پارچه .

جاده ها:

یکی از صنایع پررونق آلمان خودروسازی است.و بیش تر مردم وسیله نقلیه شخصی دارند. در این کشور از دهه ۱۹۳۰ آزادراه ساخته اند.شبکه راه آهن نیز جدید و کارا است.کرجی ها روی رود راین و سایر رودها و کانال ها بار جابجا می کنند.
آلمان بعد از ژاپن و ایالت متحده آمریکا سومین تولید کننده بزرگ خودرو در جهان است هر سال کارخانه های خودروسازی از سراسر دنیا آخرین مدل های خود را در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت به نمایش می گذارند

غذا ، جشنواره و فراغت :

آلمانی ها از آشپزی خوب و دل چسب لذت می برند . یکی از جشنواره های مشهور سالانه این کشور که در ماه اکتبر برگزار می شود جشنواره مونیخ است.از جمله غذاهای رایج آلمانی ها می توان سوسیس ، کلم ،شیرینی خامه ای و پنیر دودی اشاره کرد.بسیاری از مردم با پرداختن به فوتبال ، تنیس،راهپیمایی ، کوهنوردی و قایق رانی خستگی کار یکنواخت در کارخانه ها و اداره ها را جبران می کنند.

هنر و معماری :

در آلمان فیلسوف هایی چون کانت و هگل و نویسنده هایی مانند گوته و شیلر پرورش یافته اند .
باخ ، بتهوون ، واگنر و برامس موسیقی دانان مشهور آلمان هستند. خودرو را دو مهندس آلمانی به نام های دایملر و بنز اختراع کردند. و دانشمندان آلمانی در زمینه ساخت موتور جت و موشک فضایی پیشگام بوده اند.
این کشور به سبب ساختن ظرف های چینی و معماری که در بسیاری از کلیساهای باشکوه و قصر ها دیده می شود مشهور است.

جنگ و بازسازی :

آلمان صدها سال دارای دولت های محلی کوچکی بود که هر یک حاکم خاصی داشت. در قرن هجدهم حکومت پروس به قویترین حکومت آلمان تبدیل شد و سایر حکومت ها را با هم متحد کرد.در سال ۱۸۷۱ میلادی امپراتوری آلمان به و جود آمد.آلمان در جنگ جهانی اول(۱۹۱۸-۱۹۱۴) شکست سختی خورد.سپس آدولف هیتلر دیکتاتور نازی بر آن حکومت کرد که کشور آلمان را به جنگ دوم جهانی (۱۹۳۹-۱۹۴۵) کشاند و باعث قتل میلیون ها انسان شد.شکست در این جنگ سبب تقسیم آلمان به دو بخش شد.آلمان شرقی را کمونیست ها اداره می کردند و آلمان غربی به یک کشور ثروتمند سرمایه دار تبدیل شد. در سال ۱۹۹۰ میلادی دو آلمان یکی شدند و مشکلات اقتصادی و اجتماعی بسیاری به وجود آمد .اما کشور آلمان هنوز یک نیروی سیاسی و اقتصادی قدرتمند در اتحادیه اروپا است.

Google Maps

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *