هلند

حکومت : پادشاهی
مساحت : 940/33 کیلومترمربع
جمعیت : 15100000نفر
رشد سالانه جمعیت : 5/0درصد
پایتخت : آمستردام
زبان : آلمانی
دین : مسیحی
واحد پول : فلورین – گولدن

در غربی ترین قسمت شمال جلگه اروپا واقع شده، و کشوری کم ارتفاع است که 25درصد مساحت آن، از عقب نشینی و خشک شدن آب دریا ، تشکیل شده است. کمربند ساحلی این کشور، از مرداب – باتلاق و آب بند شکل گرفته است. رودهای راین – ماس و آیسل، این کشور را مشروب می سازند. ارتفاع زمین در جنوب و شرق کشور، بیش از سایر نقاط بوده و زمستانهای معتدل و تابستانهای خنک، از ویژگیهای آب و هوای آن، محسوب می شود. این کشور از بزرگترین تولیدکنندگان لبنیات در جهان بوده و علاوه برآن، مقادیرزیادی گندم- جو و سیب زمینی از مزارع این کشور بدست می آید. اگثر صنایع هلند، در شهر « روتردام» ‌در جنوب غربی هلند متمرکز شده اند. این صنایع شامل: فولاد سازی – صنایع غذایی و دارویی – ریخته گری – قایق سازی – پتروشیمی و پالایشگاه نفت می باشند. بزرگ ترین مبنع تولید انرژی در این کشور، گاز طبیعی است.

فرهنگ مردم هلند
مذهب ۳۰%جمعیت این کشور کاتولیک، ۶% کالوینیسم، ۵% مسلمان و ۴۲% هم از باقی ادیان و مداهب هستند.
کنوانسیون های اجتماعی، هلندی ها مردمان صبوری هستند و به سختی می توان آن ها را عصبانی کرد.شاید رک گویی و صراحت گفتار آن ها برخی اوقات باعث رنجش گردشگران شود. آن ها انتظار دارند که دیگران هم مثل خودشان رک گو باشند. دست دادن به هنگام ملاقات کسی و یا هنگامی که برای اولین بار به کسی معرفی می شوند معمول است. معمولا افراد هنگام ملاقات با هم روبوسی هم می کنند. تاخیر داشتن مخصوصا برای قرار های کاری اصلا پذیرفته شده نیست. برای ملاقات و جلسات کاری و همچنین در برخی از رستوران ها استفاده از لباس رسمی بهتر است.

زبان مردم هلند
هلندی زبان رسمی در این کشور است. در نواحی شمالی فریسلند به زبان Frisian صحبت می کنند. آلمانی، انگلیسی و فرانسوی هم در این کشور صحبت می شود.

Google Maps

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: