درباره تونس

پایتخت : تونس
شهرهای توریستی : تونس، حمامت، سوس
مذهب : مسلمان
واحد پول : دینار تونس
زبان : عربی و فرانسه
فاصله هوائی تا تهران : حدوداً ٣٠׃۴ ساعت
پیش شماره : ۰۰۲۱۶

تاریخچه

تونس کشوری عربی و مسلمان است که در شمال آفریقا بر کرانه دریای مدیترانه قرار دارد. این کشور از سوی غرب با الجزایر و از سوی شرق و جنوب با لیبی هم‌ مرز است و پایتخت این کشور هم به نام تونس می باشد .
پهناوری آن ۱۶۳،۶۱۰ کیلومتر مربع بوده و دارای ۹۶۵ کیلومتر مرز مشترک با الجزایر و ۴۵۹ کیلومتر مرز مشترک با لیبی است. بلندترین نقطهٔ آن کوه شعانبی با ارتفاع ۱۵۴۴ متر می‌باشد. کشور تونس طی پیمان پاریس که در سال ۱۹۵۶ میلادی امضاء شد، استقلال خود را به دست آورد.
سواحل شنهای طلائی در کنار دریای لاجوردی، کشتزارهای زیتون و مرکبات فراوان از یک سو و آثار باقیمانده از دوران فینیقی ها، کارتاژها، رومی ها و عثمانی ها همراه با معماری اسلامی عربی و مراکز اقامتی و تفریحی ، این کشور را در زمره کشورهای توریستی جهان قرار داده است.

این کشور با ٧٣٠ هتل مجهز و مجلل در شهرهای حمامت، سوس، نابوئل و آثاری همچون مسجد جامع ابن خلدوم ، قصرهای باشکوه ، موزه های اشیاء عتیقه ، جواهرات و قالی هایی که نمادی از عصر باستان این کشور می باشند برای جلب توجه مسافرین و جهانگردان درکنار هم قرار گرفته اند.

همه این آثار همراه با مهمان نوازی مردم ، تونس را در شاخ آفریقا به یک مرکز توریستی تبدیل کرده است. شما می توانید در یک نگاه رازهای بسیاری را از سنت های قدیم و جالب آن کشف کنید.

جاذبه های

این شهری قدیمی و باقیمانده از قرن 12 میباشد. این شهر دارای قلعه ای با دروازه هایی برای ایجاد ارتباط با خارج ، بازارهای شلوغ با معماری اسلامی ، حمام هایی به سبک عربی ، کاروانسراها و خیابانهای رنگارنگی که حاکی از این است که هر کدام آن در این شهر نمایانگر تجارتی متفاوت است و بهترین تجار در این شهر به تجارت جواهرآلات ، ابریشم ، عطر و سنگهای قیمتی میپردازند.

از جمله این دیدنی ها مجموعه تاریخی کارتاژ (Carthage) و منطقه زیبای سیدی بوسعید در شهر تونس میباشد. مسجد زیتونیه یکی از معروف ‌ترین مکان‌های مذهبی این شهر محسوب می‌شود. کوی گل‌ها، کوی باغچه‌ها، منطقه بلودر که باغ وحش شهر در آنجا قرار دارد، موزه ملی باردو العمران، المناره والمنار از مکان‌های دیدنی این شهر هستند.
اما باید اشاره داشت آنچه که برای اولین بار توجه یک توریست را به خود جلب می‌کند، درختان زیتون است که در هر کجای تونس حتی در پیاده‌روها،به راحتی یافت می‌شود به همین دلیل به این کشور سرزمین زیتون نیز می‌گویند.

باغ‌های بزرگ زیتون نیز که خاص مناطق مدیترانه‌ای است به وفور در این شهر دیده می‌شود.

فرودگاه این کشور

فرودگاه بین المللی کارتیج  در 8 کلیومتر با مرکز شهر تونس قرار گرفته است.

حمل و نقل عمومی

این کشور دارای سیستم مترو، اتوبوس و تاکسی می باشد. سیستم مترو برای دسترسی به مراکز مهم شهر مورد استفاده قرار میگیرد.

در واقع این سیستم بصورت تراموا عمل می نماید. برای استفاده از تاکسی متر حتما به راننده گوش زد نمایید و یا مطمئن شوید که تاکسی متر او سالم باشد.

حمامت :

این شهر یکی از معروف ترین مقاصد گردشگری در تونس است. شهری زیبا، آرام و تمیز با ساختمان های سفید و هتل های بسیار بزرگ و مجلل که هر بیننده ای را به سوی خود جلب می کند.

حمامت یکی از مراکز بسیار عالی برای حمام آفتاب گرفتن در کنار ساحل ، استراحت، شنا و ورزشهای آبی و سایر تفریحات دریایی است.

سواحل بی نظیر، تلالو دریا، هتلهای تمیز زیبا و مدرن، شنهای گرم دریای مدیترانه، همه و همه شهر حمامت را به نگین درخشان گردشگری کشور تونس مبدل ساخته که هر بازدیدکننده ای را مجبور به اقامتی چند روزه در آن می نماید.

در کنار این جذابیتهای دریایی دیدنیهای تاریخی این شهر مانند بخشهای قدیمی، مراکز تفریحی، مراکز خرید، بازارهای قدیمی و هزاران جذابیت دیگر توریستی باعث جذب گردشگران به این شهر زیبا می گردد.

جمعیت این شهر بسته به فصول سال در نوسان می باشد و ثابت نیست.

تورهای مرتبط

رزرو آنلاین بلیط

 

Google Maps

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *