اندونزی از جمله کشورهای است که برای اتباع کشورمان در فرودگاه روادید جهانگردی با مدت اقامت یک ماه صادر می نماید. نظر به اينكه هزینه رواديد صادره 25 دلار آمریکا می‌باشد مقتضي است در صورت درخواست مبلغ بيشتر ضمن عدم پرداخت هرگونه وجه اضافي مراتب را به سفارت جمهوري اسلامي ايران در جاكارتا منعكس و درصورت ممانعت مامورين از تماس با سفارت و تهدید به بازگرداندن از اندونزی نام و عنوان مامور را که به صورت اتیکت بر روی سمت چپ لباس مامورین ثبت شده ياداشت تا در پیگیری بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

– در هنگام سفر به اين كشور از پذيرش و جابجايي هر نوع بسته و يا هرگونه اضافه بار از افراد ناشناس جدا خودداري نموده و از ثبت برچسب بار همراه به نام خود اطمينان لازم را بعمل آوريد بديهي است تعدادي از هموطنان از طرق مورد اشاره مورد سوء استفاده قرار گرفته و هم اکنون به دليل قاچاق مواد مخدر در حال گذراندن حبس هاي طولاني مدت در اين كشور مي باشند.

لازم به ذكر است قاچاقچیان انسان در اندونزي فعاليت قابل توجهي داشته و  به هر عنوان با فريب و دادن وعده های مختلف نظیر اخذ اقامت ساير كشورهاي مهاجرپذير بصورت قانونی و مهيا نمودن سفر به این کشورها از طرق مختلف مشكلات عديده اي را براي هموطنان بوجود مي آورند لذا مقتضي است درصورت مواجهه با اين افراد قبل از هر اقدامی با سفارت جمهوري اسلامي ايران در جاكارتا تماس حاصل نمایند.

 در صورت برخورد با مامورين پليس بويژه در بازرسي هاي در راه عزیمت به محل اقامت خود از درگيري با ايشان خودداري و ضمن یادداشت نمودن نوع و شماره خودرو و اسامی ايشان در اولین فرصت جهت پيگيري موضوع به نمایندگی مراجعه نمایيد.

 باتوجه به فعالیت گسترده قاچاقچیان مواد مخدر در اندونزی از دریافت امانت و جابجایی هرگونه وسایل از جمله کفش ، کیف ، کتاب ، بطری حاوی مایعات، لباس، حوله و غیره حتی از نزدیک ترین دوستان جداٌ خودداری شود