سفارت جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا

اندونزی از جمله کشورهای است که برای اتباع کشورمان در فرودگاه روادید جهانگردی با مدت اقامت یک ماه صادر می نماید. نظر به اینکه هزینه روادید صادره 25 دلار آمریکا می‌باشد مقتضی است در صورت درخواست مبلغ بیشتر ضمن عدم پرداخت هرگونه وجه اضافی مراتب را به سفارت جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا منعکس و درصورت ممانعت مامورین از تماس با سفارت و تهدید به بازگرداندن از اندونزی نام و عنوان مامور را که به صورت اتیکت بر روی سمت چپ لباس مامورین ثبت شده یاداشت تا در پیگیری بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

– در هنگام سفر به این کشور از پذیرش و جابجایی هر نوع بسته و یا هرگونه اضافه بار از افراد ناشناس جدا خودداری نموده و از ثبت برچسب بار همراه به نام خود اطمینان لازم را بعمل آورید بدیهی است تعدادی از هموطنان از طرق مورد اشاره مورد سوء استفاده قرار گرفته و هم اکنون به دلیل قاچاق مواد مخدر در حال گذراندن حبس های طولانی مدت در این کشور می باشند.

لازم به ذکر است قاچاقچیان انسان در اندونزی فعالیت قابل توجهی داشته و  به هر عنوان با فریب و دادن وعده های مختلف نظیر اخذ اقامت سایر کشورهای مهاجرپذیر بصورت قانونی و مهیا نمودن سفر به این کشورها از طرق مختلف مشکلات عدیده ای را برای هموطنان بوجود می آورند لذا مقتضی است درصورت مواجهه با این افراد قبل از هر اقدامی با سفارت جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا تماس حاصل نمایند.

 در صورت برخورد با مامورین پلیس بویژه در بازرسی های در راه عزیمت به محل اقامت خود از درگیری با ایشان خودداری و ضمن یادداشت نمودن نوع و شماره خودرو و اسامی ایشان در اولین فرصت جهت پیگیری موضوع به نمایندگی مراجعه نمایید.

 باتوجه به فعالیت گسترده قاچاقچیان مواد مخدر در اندونزی از دریافت امانت و جابجایی هرگونه وسایل از جمله کفش ، کیف ، کتاب ، بطری حاوی مایعات، لباس، حوله و غیره حتی از نزدیک ترین دوستان جداٌ خودداری شود