دیدنی های استانبول

دیدنی های استانبول

از دیدنی های استانبول مجازی دیدن کنید


استانبول قدمتی ۲۵۰۰ ساله دارد که در جهان باستان با نام قسطنطنیه شناخته می شده و پرجمعیت ترین شهر ترکیه و هفتمین شهر پرجمعیت اروپا می باشد. این شهر بزرگ در دو قاره آسیا و اروپا واقع شده است، در واقع تنگه ی بسفر این شهر را به دو قسمت آسیایی و اروپایی تقسیم می کند. این دو بخش توسط پل معروف بسفر به یکدیگر متصل می‌شوند و از همین روی، استانبول را پلی میان دو قاره می‌نامند. استانبول به لحاظ جغرافیایی بین دریای مرمره و دریای سیاه قرار گرفته و موقعیت جغرافیایی مناسب آن به توسعه ی اقتصادی و تجاری ترکیه کمک شایانی کرده است.

استانبول از معدود شهرهای جهان است که هم زمان دو فرهنگ اروپایی و آسیایی را در خود جای داده و همین امتیاز توانسته گردشگرن بسیاری را از کشورها و فرهنگ های متنوع به خود جذب کند، تا آنجاکه در سال ۲۰۱۵ میلادی  ۱۲.۵ میلیون گردشگر خارجی به استانبول پا گذاشتند. و در طول چند دهه از پربازدیدترین و محبوب ترین شهرهای جهان بوده است، این استقبال باشکوه و کم سابقه باعث شد تا استانبول پایتخت فرهنگی اروپا نام بگیرد. 

میدان تقسیم یکی از معروف ترین میدان های استانبول و در واقع قلب شهر استانبول است، این میدان چندان بزرگ نیست اما تمام راه های موجود در شهر به این میدان می رسند و از مقاصد گردشگری استانبول است.  در میدان تقسیم که قدم می زنید مجسمه های گوناگون، گل فروشی های متعدد، هتل های شیشه ای فوق مدرن با برج های تازه ساخت، کافه ها و چایخانه هایی در ساختمان های نئوکلاسیک، دفاتر کاری زیبا، مرکز فرهنگی آتاتورک و دکه های غذا فروشی متعدد رنگ و بوی خاصی به این میدان بخشیده است. در واقع در میدان تقسیم همه چیز در کنار هم قرار گرفته و توجه گردشگران را به خود جلب می کند.

استانبول شهر رنگ ها و گربه هاست. هر دیوار و هر ستونی را به یک رنگ درآورده اند که برای گردشگران و اهالی شهر دل نشین باشد. در شهر همین طور که مجذوب کافه ها و معماری مساجد و رنگ آمیزی شهر هستید گربه ها برای شما دلبری می کنند و در هرخیابان و کوچه که باشید شما را تنها نمی گذارند. این شهر مسجدها، کلیساها، بازارهای محلی و محله های قدیمی بسیاری دارد که به سبب معماری هنرمندانه، حوصله ی شما را سر نمی برد و کوله باری از تجربه و خاطره به شما هدیه می کند. 

اگر هنوز برای سفر به این شهر توریستی تردید دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با دیدنی های استانبول آشنا شویم؛