تور قونیه

تور قونیه

قونیه شهریست که با روح فیلسوف مشهور جهان، مولانا آمیخته شده است. به همین تناسب زمانی که برای خرید تور قونیه اقدام می کنید، در واقع به سمت شهر مولانا قدم برداشته اید.

قونیه یکی از نخستین شهرهای دارای تمدن بشری ست که هنوز هم حاوی آثار بسیاری از تمدن های باستانی می باشد. از آن جایی که بخش های بزرگی از این شهر در مسیر جاده ی ابریشم قرار دارد و در منطقه ی آناتولی جای گرفته است، می توان آن را شهری مهم در تمامی اعصار دانست.

با خرید تور قونیه به شهری حاصلخیز و به قلب صنعت غله ترکیه سفر می کنید. کشاورزی در اینجا یک صنعت غالب می باشد و عده ی زیادی از مردم شهر به آن اشتغال دارند و یا به نوعی کسب و کارشان با کشاورزی مرتبط است.

تور بزرگداشت مولانا در قونیه ترکیه

هر ساله تور بزرگداشت مولانا، شاعر و فیلسوف مشهوری که برای ایرانیان نیز محل احترام بسیاری ست، در شهر قونیه برگزار می شود. در این زمان فروش تور بزرگداشت مولانا در قونیه از حد انتظار عبور کرده و سفرهای متعددی به این شهر صورت می گیرد.

مولانا جلال الدین محمد بلخی، از شاعران معروف و بنام ایران زمین است که در دورانی از عمر پربار خویش در قونیه ی امروزی می زیسته است.

زمانی که با تور قونیه به این شهر در ترکیه سفر می کنید، باارزش ترین دیدنی آرامگاه و مقبره ی عارف بزرگ، مولانا جلال الدین بلخی مشهور به مولانا می باشد. در اینجا به جز مقبره ی مولانا، می توانید بخشی از یادگارها و دست نوشته هایی موسوم به وی را مشاهده نمایید که در شکل یک کلکسیون موزه نگهداری می شوند.

موزه ی مولانا در مکانی تاسیس شده است که وی در طول حیات خویش، در آن جا می زیسته و شاگردانش را تربیت می کرده است.

در آرامگاه مولانا به جز مقبره ی خود شاعر بزرگ ایرانی، قبر سلطان العلماء نیز قرار گرفته است و می توانید از این مقبره هم دیدن نمایید.

دیگر دیدنی های قونیه

با خرید تور گردشگری قونیه، به شهری سفر می کنید که نماد اصلی اش مولانا و مقبره ی وی می باشد. اما به جز این، در تور قونیه می توانید از جاذبه های گردشگری دیگری نیز دیدن نمایید.

از جمله ی جاذبه های گردشگری قونیه، می توان به مسجد علاءالدین که از مساجد باستانی در کشور ترکیه محسوب می شود، اشاره کرد. این مسجد یادگاری از دوران سلجوقیان است و بر فراز تپه ای به همین نام، یعنی تپه ی علاءالدین واقع شده است.

تپه ی علاءالدین در مرکز شهر قونیه قرار گرفته است و با توجه به این که دستور سلطان علاءالدین کیقباد ساخته شده است، نمی توان آن را یک تپه ی طبیعی دانست.

زمانی که در مسجد تاریخی و دیدنی علاءالدین قدم می زنید، به آرامگاه افراد مشهوری چون رکن الدین سلیمان دو، غیاث الدین کیخسرو، مسعود اول و … نیز برخورد خواهید داشت.

تور ترکیه قونیه، همچنین این فرصت را به مسافران می دهد تا از موزه ی باستان شناسی دیدن نمایند. در این موزه یادگاری هایی از عصر نوسنگی را خواهید یافت و همین طور به زمان حال نزدیک می شوید. اینجا آثاری از یونان باستان، روم و بیزانس را می بینید که در کنار عتیقه جاتی از حفاری های کاراهویک جای گرفته اند.

علاوه بر این دیگر دیدنی های قونیه از جمله موزه ی آنتوگرافی، مسجد سلطان سلیم، موزه ی آتاترک، مسجد شمس تبریزی و آرامگاه وی، مسجد دارالفنون سلیم، شهرهای زیرزمینی و … می باشند.

شما در شهر قونیه می توانید ساعت ها در مراکز خرید مدرن و بازارهای هفتگی به گشت و گذار پرداخته و هر آن چیزی را که مایل هستید، خریداری نمایید. برترین مراکز خرید قونیه Masera، Kipa، Kombassan و … هستند.

از میان تورهای ترکیه ای، تور قونیه را می توان یکی از تورهای بسیار متفاوت و دارای حال و هوای مخصوص به خود دانست.

رزرواسیون بلیط چارتر