تور آنکارا

تور آنکارا

تور آنکارا

بسیاری از گردشگرانی که بارها و بارها با خرید تور ترکیه به این کشور زیبا سفر کرده اند، هنوز تور آنکارا را تجربه نکرده و به پایتخت ترکیه سفری نداشته اند.

در حالی که پایتخت ترکیه، شهری جوان، نوآورانه، مدرن و هیجان انگیز است. در این شهر گالری ها، موزه ها، رستوران ها، بناهای دیدنی و تقویم فرهنگی ترکیه را خواهیم یافت.

در آنکارا به طور مداوم جشنواره ها و نمایشگاه های جذاب برگزار گشته و می توان آن را قلب رویدادهای ترکیه دانست.

بهترین زمان برای سفر به آنکارا

بهترین زمان برای سفر به آنکارا، فصل بهار خواهد بود. در این زمان نه تنها آب و هوای شهر فوق العاده عالی ست، بلکه جشنواره های فصلی نظیر فستیوال های رقص و موسیقی در روزهای متعددی برگزار می شوند.

آنکارا به عنوان دومین شهر بزرگ ترکیه، در منطقه ی آناتولی مرکزی واقع شده است. اینجا محور بسیاری از تمدن های بزرگ با قدمتی از عصر حجر می باشد.

در تور گردشگری آنکارا ترکیه، تاثیرات اروپایی بر منطقه ی خاورمیانه را درک خواهید کرد. اینجا معماری، غذا، شب زنده داری، مد و هنر را به زیباترین شکل آن می بینید.

در تور آنکارا به سراغ کدام جاذبه های گردشگری برویم؟

همان طور که گفتیم پایتخت ترکیه دارای موزه های متعددی می باشد و تور آنکارا می تواند این موزه ها را به معرض نمایش بگذارد.

موزه ی قوم نگاری، موزه ی جمهوری، موزه ی جنگ استقلال، موزه ی تمدن آناتولی، موزه ی Cengelhan Rahimi Koc، موزه ی هوانوردی، موزه ی هنر و مجسمه سازی، موزه ی زندان اولوجانلار و … از موزه های مشهور آنکارا محسوب می شوند.

در این موزه ها هر آن چیزی که از شکوه و عظمت تاریخی این منطقه باید دید، را می یابید.

اما اگر می خواهید به قلب تاریخ آنکارا بروید، باید از منطقه ی اولوس دیدن کنید. این منطقه سازه های متعددی دارای قدمت تاریخی را در خود دارد و سبک نئوکلاسیک در آن به وضوح دیده می شود. از این منطقه تا بلوار آتاترک چند دقیقه بیشتر فاصله نیست.

بنای دیدنی دیگر، مسجد کجاتپه است که ساخت آن به فاصله ی سال های 1967 تا 1987 بازمی گردد. این بنا سبک معماری عثمانی کلاسیک را دارد و مناره های بلند آن از فاصله ای دور به چشم می آیند.

به جز مسجد کجاتپه، مسجد دیگری به نام مسجد حاجی بایرام نیز جزء جاذبه های گردشگری آنکارا می باشد که بر خلاف قبلی، سازه ای تاریخی ست که سال ساخت آن به چیزی در حدود سال 1427 میلادی بازمی گردد. این مسجد چندین بار مورد بازسازی در بخشی قسمت ها قرار گرفته و مساحتی به آن اضافه شده است.

پس از بازدید مسجد حاجی بایرام، در فاصله ی کمی به زیارتگاه آگوستوس می رسید. این زیارتگاه یا عبادتگاه قدمتی رسیده به قرن نخست میلادی دارد و از بناهای باستانی و فوق العاده قدیمی در سراسر ترکیه محسوب می شود. در این زیارتگاه کتیبه ای منتسب به آگوستوس (امپراطور رومی) را می یابید که درباره ی خود وی می باشد.

اگر پیش از این در تور دبی، از آکواریوم بزرگ آن دیدن کرده اید، جای دارد که حتما از آکواریوم بزرگ آنکارا نیز لذت ببرید. این آکواریوم که آکوا وگا نام دارد، انواع و اقسام جانوران کوچک و بزرگ دریایی را در خود دارد. فرم آکواریوم آنکارا نیز تونلی بوده و وقتی داخل آن راه می روید، خود را محصور در آبی بزرگ و بی پایان و در سیطره ی نفوذ حیوانات دریایی خواهید یافت. هر آینه ممکن است یک کوسه ی سفید و بزرگ از کنارتان عبور کند و یا درخشش باله های براق مجذوبتان سازد.

پیشنهاد می کنیم برای گذراندن یک نیم روز شاد و رها شده در طبیعت، به دریاچه ی موگان در جنوب شهر آنکارا نیز سر بزنید. برای رفتن به دریاچه ی موگان در تور ترکیه آنکارا، می باید به اندازه ی چیزی نزدیک به 20 کیلومتر در مسیر جنوب شهر آنکارا پیش بروید. سپس به شهر کوچکی به نام گل باشی می رسید که دریاچه ی موگان در بخش جنوبی آن واقع شده است. این دریاچه و ساحل آن برای گذراندن یک بعد از ظهر آرام و زیبا، سپرده در طبیعت عالی خواهد بود.

شما در اینجا می توانید به ماهیگیری پرداخت و یا از آسودن زیر نور آفتاب و نسیم فرح بخش دریاچه لذت ببردی.

مراکز خرید آنکارا، رستوران ها، کافه ها، پیاده روی در خیابان ها و پارک ها، مراکز تفریحی، پارک های آبی و … در تور آنکارای ترکیه انتظارتان را می کشند.

رزرواسیون اسمان پر ستاره پرشیا